На Херсонщині обговорили питання забезпечення водою Автономної Республіки Крим

21.10.2020 14:03:27
На Херсонщині обговорили питання забезпечення водою Автономної Республіки Крим

Проблеми водопостачання на територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в контексті окупації півострова обговорили сьогодні в облдержадміністрації під час міжнародної конференції «Проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації». Захід відбувся дистанційно, у форматі відео-зв’язку, за участю представників центральних органів влади, дипломатичного корпусу та громадських організацій, які опікуються темою деокупації Кримського півострова. 

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв наголосив, що питання Криму є для Херсонщини надзвичайно важливим, бо наша область нерозривно пов’язана з тимчасово окупованим півостровом не лише у контексті забезпечення водою.

«Ми разом з усіма зацікавленими держорганами постійно обговорюємо питання медичного захисту людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях, а також забезпечення їх адміністративними послугами. Рік тому завершилося будівництво нових КПВВ на адмінмежі. Хочу запевнити, що ми всіляко сприяємо і нашим громадянам з ТОТ, і громадським організаціям та урядовцям, які опікуються питаннями Криму», – повідомив Юрій Гусєв.

Він також запевнив, що позиція щодо відновлення водопостачання з материкової частини країни на півострів незмінна: відновлення відповідної функції Північно-Кримського каналу можливе лише після деокупації півострова.  

Цю тезу підтвердив і Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

«Поки територія півострова є окупованою, ми вважаємо недоцільним та неможливим говорити про відновлення водопостачання. Ця конференція підтверджує консолідовану позицію державних органів щодо вказаного питання. Жодні чинники, окрім деокупації, не повинні на це вплинути», - наголосив він. 

Спекуляції довкола можливого відновлення водопостачання до Криму перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джепарова назвала елементами гібридної війни, методи якої регулярно використовує держава-окупант. 

«Ми констатуємо, що впродовж цього року Російська Федерація зосередила всі зусилля на відновленні водопостачання з материкової частини України. Це питання окупанти виносять на всі можливі міжнародні майданчики, ініціюють відповідні звернення. Все це – елементи гібридної війни», - наголосила вона.

Як зазначила модератор дискусії, директорка Директорату комунікації та інформполітики Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Юлія Лапутіна, такі заходи покликані привернути увагу до ситуації у наразі окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

«Треба актуалізувати питання водопостачання до Криму та питання, які пов’язані з окупацією півострова. Мова йде про мілітаризацію та активне переселення на півострів російських громадян», - підкреслила вона.

Варто зазначити, що рекомендації, сформовані під час конференції, використовуватимуться для реалізації політики щодо тимчасово окупованих територій на регіональному та державному рівнях, а також будуть передані міжнародним організаціям для спільної боротьби за деокупацію Криму.

Окрім того, під час пресбрифінгу за підсумками конференції Юлія Лапутіна повідомила, що найближчим часом на Херсонщині проведуть ряд заходів щодо актуальних питань окупованих територій. Так, планується обговорити шляхи протидії фейкам і дезінформації, яку поширюють окупанти, а також проблему мілітаризації півострова.Корисні посилання