На Херсонщині починають відновлення музею-садиби Остапа Вишні

06.07.2020 11:19:59
На Херсонщині починають відновлення музею-садиби Остапа Вишні

Завдяки широкому розголосу, активності місцевих жителів та звичайній людській небайдужості у селі Кринки Олешківського району відсьогодні розпочинається робота над відновленням музею-садиби українського письменника-гумориста Остапа Вишні.

Київський забудовник Сергій Одарич, побачивши на центральних телеканалах сюжети про критичний стан будівлі з цікавою історією, не зміг залишитися осторонь та вирішив допомогти зберегти її від остаточного занепаду. Деталі реалізації проєкту з інвестором обговорив очільник області. 

«Ми готові зробити все від нас залежне, аби садиба Остапа Вишні була відновлена. Це важливий історичний та культурний об’єкт для нашої області», – зазначив Юрій Гусєв.

Будинок, у якому постійно зупинявся для відпочинку Остап Вишня, не ремонтувався понад два десятиліття. Крім того, він розташований на території, яка перебуває у віданні Міністерства оборони України, тому доступ до нього значно обмежений. Найперше, що планують зробити, – перенести споруду на іншу ділянку, неподалік.

«Ми сьогодні виїжджатимемо безпосередньо на місце і оцінюватимемо об’єми робіт, які треба виконати. Наше головне завдання – зберегти автентичність музею-садиби. Для цього плануємо відновити один з головних його символів – криницю, та висадити на прилеглій ділянці вишневий сад. Крім того, облаштуємо інфраструктуру для туристів», –  розповів Сергій Одарич.

Наразі у Козачелагерській сільській раді, до складу якої входять Кринки, уже визначено комунальне підприємство, яке опікуватиметься музеєм, відведено ділянку для його розміщення, вирішується питання щодо підведення комунікацій.     

«Для жителів нашого села постать Остапа Вишні дуже вагома, адже багато з місцевих досі пам’ятають видатного гумориста та впізнають себе у його гуморесках. Музей стане серцем нашої громади», – наголосила депутатка місцевої ради Наталя Ільїна.  

У Кринках новину про початок відбудови музею сприйняли з великою радістю. Тепер місцеві жителі з нетерпінням чекають на його відкриття, яке попередньо заплановане на осінь цього року. Вони також сподіваються, що незабаром до Кринок повернуть й цінні експонати, передані для збереження до музею райцентру понад десятиліття тому. Згодом на території відновленої садиби планують проводити спільні святкування та навіть влаштовувати фестивалі на честь гумориста.Корисні посилання