На Херсонщині продовжують роботу у сфері поводження з твердими побутовими відходами

16.08.2021 12:55:51
На Херсонщині продовжують роботу у сфері поводження з твердими побутовими відходами

Питання поводження з побутовими відходами завжди було актуальною проблемою для всього світу. І як зазначають експерти, сьогодні ситуація особливо загострилася. Про поводження із твердими побутовими відходами органами місцевого самоврядування на Херсонщині говорили під час традиційної селекторної наради. 

Як повідомив директор департаменту захисту довкілля і природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Ставнійчук, наразі у сфері поводження з побутовими відходами на території Херсонської області склалася складна ситуація. Щороку в регіоні утворюється понад 250 тис. тонн твердих побутових відходів. За даними інвентаризації місць видалення ТПВ на території області розташовано 255 таких місць. З них 53 – паспортизовані, 56 – експлуатуються за наявності документації на право користування земельними ділянками:

«На жаль, поводження з ТПВ на території територіальних громад області ґрунтується на технологіях низького рівня та орієнтоване на захоронення. Так, в деяких населених пунктах не запроваджено централізоване збирання  та захоронення побутових відходів, не розроблені та не запроваджені схеми санітарної очистки населених пунктів. Також, зростає тенденція до збільшення утворення стихійних сміттєзвалищ». 

У зв’язку з цим органам місцевого самоврядування необхідно проводити роботу у сфері поводження з твердими побутовими відходами, а саме:

1). Державній  екологічній інспекції Південного округу посилити вжиття заходів державного нагляду (контролю) за виконанням вимог природохоронного законодавства в частині поводження з побутовими відходами;
2). Територіальним громадам вжити вичерпних та достатніх заходів щодо: 

  • оформлення прав на користування земельними ділянками під місцями видалення побутових відходів, їх паспортизації;
  • запровадження централізованого збору, вивезення та захоронення побутових відходів, 
  • розробки та належного виконання схем санітарної очистки населених пунктів, 
  • впровадження роздільного збирання та сортування побутових відходів з вилученням небезпечних складників відходів, 
  • рекультивації стихійних та закритих сміттєзвалища.


Корисні посилання