На Херсонщині розпочали пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом

22.10.2021 06:27:11
На Херсонщині розпочали пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом

    Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомляє, що з 20 жовтня поточного року на території Херсонщини розпочалась пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною за допомогою авіатранспорту.

    Заплановано провести вакцинацію на площі 509 775 км2. Залучено для проведення вакцинації 4 літаки АН-2.

    Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина «Орісвак». Заходи по вакцинації забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу, та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.

    Наголошуємо, приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Вакцина буде розкидана над територією, де проживають дикі тварини (ліси, поля) – не над населеними пунктами.

    Заходи з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу здійснюються під контролем Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та будуть тривати, при сприятливих погодних умовах, близько 10 днів.

    Прохання до мешканців області з розумінням відноситись до вакцинації авіаційним методом. При виявленні приманок — не торкатись їх, не переносити та не руйнувати.Корисні посилання