На Херсонщині розпочалися масштабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту області

29.08.2019 10:12:27
На Херсонщині розпочалися масштабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту області

На Херсонщині розпочалися масштабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту області з визначенням стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та в особливий період

27 липня з метою перевірки готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру у Херсонській області розпочались командно-штабні навчання, які триватимуть три доби. Керівник навчань – директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Парталян. 

Спершу відбулась зустріч керівника командно-штабних навчань з керівництвом Херсонської облдержадміністрації, пройшли установчі наради в ГУ ДСНС, облдержадміністрації та міськвиконкомі. 

Далі розпочинається відпрацювання перших ввідних. За сценарієм активний циклон з вітром понад 35 м/с та зливами у ніч з 26 на 27 серпня пронісся Херсонщиною, і призвів до чисельних руйнувань об’єктів житлового фонду, соціальної, адміністративної, промислової сфер економіки, пошкодження ліній електромереж, зв’язку та газопроводів, падіння та пошкодження дерев, ускладнення руху транспорту на автошляхах. У зону стихії потрапили Каховський, Білозерський, Бериславський, Голопристанський, Олешківський, Генічеський, Великолепетиський, Верхньорогачицький, Нижньосірогозький райони, міста Херсон, Нова Каховка, Каховка, Олешки, Гола Пристань.

Для подолання наслідків стихії формується штаб, скликаються засідання регіональної і міських комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, проводиться заслуховування голів районних державних адміністрацій, міських рад та об’єднаних територіальних громад, найбільш постраждалих від негоди, визначається перелік першочергових заходів для подолання наслідків надзвичайної ситуації, забезпечується їх практичне відпрацювання. 

Наступна ввідна – ліквідація умовної пожежі на базі готельного комплексу «Бригантина». Через порушення правил експлуатації газових балонів при виконанні ремонтних робіт стався вибух газоповітряної суміші в одному з приміщень. Для реагування на надзвичайну подію направлено сили та засоби підрозділів обласної ДСНС в кількості 34 чоловік особового складу та 10 одиниць техніки

По прибуттю за результатами проведення розвідки встановлено, що у результаті вибуху повністю зруйновано приміщення, виникла пожежа площею 48 кв. м, стіни, суміжні з постраждалим приміщенням деформовані, є загроза обрушення плит перекриття та руйнування ГК «Бригантина». Під час проведення пожежогасіння виявлено загиблого чоловіка, є травмовані. 

Аварійними бригадами проведено відключення будинку від електро-,   газо-, водопостачання, бригадою міськгазу проводиться обстеження будинку на наявність витоку газу. На місті розгорнуто штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, пункт надання невідкладної допомоги потерпілим, проводяться пошукові  та аварійно-рятувальні роботи. Евакуаційною групою проводиться доставка в тимчасовий пункт збору мешканців аварійних під’їздів. Організовано психологічну допомогу населенню силами сектора психологічного забезпечення Головного управління. 

Під час цієї ввідної всі служби діяли злагоджено та забезпечили виконання всіх поставлених задач. 

Також у перший день командно-штабних навчань паралельно відпрацьовуються практичні заходи на суб’єктах господарювання, де проводяться спеціальні об’єктові навчання з питань цивільного захисту, зокрема реагування на аварію на об’єктах комунального господарства, охорони здоров’я з евакуацією персоналу та пацієнтів.

Корисні посилання