На Херсонщині розробили проєкт містечка для внутрішньо переміщених осіб із Криму

13.01.2020 13:54:40
На Херсонщині розробили проєкт містечка для внутрішньо переміщених осіб із Криму

Проєкт житлового містечка для жителів АР Крим та внутрішньо переміщених осіб у Херсонській області презентував на селекторній нараді заступник голови ОДА Сергій Козир.
Він повідомив, що на сьогодні є можливість у короткий термін збудувати відповідне житло у м. Генічеськ, адже саме цей район прийняв значну кількість переселенців після незаконної анексії Криму та розташований найближче до окупованого півострова. 


«На вільній від забудови земельній ділянці площею 4,5 га проєктною пропозицією передбачається будівництво 6 чотириповерхових двопід’їзних будинків на 336 квартир. Орієнтовна вартість проєкту – 160 млн грн. Зараз ми готуємо звернення до Міністерства розвитку громад та територій України, щоб отримати фінансову підтримку та розпочати необхідне для нашої області будівництво», - зазначив Сергій Козир.


Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв наголосив, що житло для внутрішньо переміщених осіб з Криму – дуже важливий для Херсонщини проєкт, але необхідно розуміти джерела його фінансування.  
«Реалізація проєкту дозволить створити якісні та сучасні умови життя для наших громадян, які тимчасово не можуть жити у себе вдома. Зараз ми вивчаємо усі можливі джерела фінансування, у тому числі з боку Уряду, аби розпочати зазначене будівництво вже в першій половині цього року», - зауважив Юрій Гусєв.


Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич зазначив, що люди, які заселяться і будуть проживати в цьому житловому комплексі, мають бути забезпечені робочими місцями.

Нагадуємо, що у грудні минулого року відбулося засідання Ради розвитку громад та територій, на якому Президент України Володимир Зеленський закликав скоординувати зусилля державної влади та органів місцевого самоврядування для запуску державних програм, спрямованих на забезпечення житлом учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб.Корисні посилання