На Херсонщині розвивається галузь бджільництва

11.12.2017 13:28:46
На Херсонщині розвивається галузь бджільництва

Бджільництво є базою та джерелом сталого розвитку для ряду галузей, зокрема галузі рослинництва. Забезпечуючи запилення ентомофільних сільськогосподарських культур бджільництво сприяє підвищенню продуктивності та забезпечує одержання високих врожаїв. Виробництво меду, воску та іншої продукції бджільництва слугує для потреб населення, харчової, медичної, хімічної та інших галузей.

Україна посідає одне з провідних місць з експорту меду та розвитку галузі бджільництва та є першою у світі країною по виробництву меду на душу населення серед основних виробників — 1,5 кілограма.

За останні 10 років експорт меду у країні збільшився у сім разів. У 2016 році було експортовано 57 тис. тонн меду, а за 9 місяців 2017 року українські бджолярі вже експортували 46,2 тис. тонн своєї продукції.

Разом з цим, за даними Головного управління статистики у Херсонській області, в усіх категоріях господарств налічується 45,3 тис. шт. бджолиних сімей, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 0,4 тис. шт. Щорічне виробництво меду в області складає близько 850 тонн, у сільськогосподарських підприємствах – 8,1 тонн. Валове виробництво воску в області складає 3,4 тонни. Основними виробниками продукції бджільництва в області, на сьогодні, залишаються особисті селянські господарства населення, питома вага яких становить 99,0% в області, а в Україні — 90,0%. Але, за організаційною формою господарювання бджільництво є найближчим до фермерства. На Херсонщині створено та працює лише одне підприємство, яке займається розведенням племінних бджіл української степової породи, що відповідає Плану породного районування бджіл та є основою раціонального розміщення і розведення бджіл на території України.

Задля захисту інтересів пасічників у поточному році в області створено Громадську організацію «Херсонська обласна спілка бджолярів».  

Корисні посилання