На Херсонщині відкрили нову вітроелектростанцію

29.09.2017 19:13:25
На Херсонщині відкрили нову вітроелектростанцію

29 вересня в рамках проведення Х Міжнародного інвестиційного форуму "Таврійські горизонти" у Херсонській області відбулося урочисте відкриття вітропарку "Новотроїцьке", що розташований поблизу села Сиваське Новотроїцького району.
Серед присутніх на урочистостях були заступник Міністра енергетики України Наталія Бойко і голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Генеральний директор компанії ТОВ "Віндкрафт Україна", яка займається будівництвом вітропарку, Карл Стурен розповів: "Максимальна потужність проекту становить 140МВт. Сьогодні ми відкрили парк потужністю 41,4 МВт - це 3 вітряка, всього їх буде змонтовано 12".

Сума інвестицій вкладених у будівництво вітропарку "Новотроїцьке" становить більше 60 млн євро. Карл Стурен запевнив, що зовсім не боявся вкладати разом зі своїми партнерами значні кошти в проект саме в прикордонній Херсонщині, адже впевнений в інвестиційній безпеці регіону та підтримці з боку місцевої влади.
До того ж розвиток зелених технологій та альтернативної енергетики є актуальним для нашої області.


В будівництві вітропарку було використано світові новітні розробки у галузі генерації «зеленої» електроенергії. Вітроелектроустановки, що встановлює компанія "Віндкрафт Україна", є найновітнішими й найсучаснішими не тільки на територіїУкраїни, а й у світі.
Директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко подякував обласній владі за сприяння розвитку альтернативних джерел енергії, зокрема будівництву вітропарку "Новотроїцьке" та додав: "Сьогодні вітрові електростанції є одним з найвигідніших альтернативних джерел енергії, адже вони займають мало місця і легко вписуються в будь-який ландшафт, а також відмінно поєднуються з іншими видами господарства. До того ж енергія вітру, на відміну від викопного палива, невичерпна".

Також варто відзначити, що зі словами підтримки на урочистому відкритті виступили Державний Секретар Міністерства з міжнародної співпраці та розвитку та питань клімату Швеції пані Ева Сведлінг та Посол Швеції в Україні пан Мартін Хаґстрьом та відзначили вагомий внесок компанії «Віндкрафт» у впровадження вітроенергетичних проектів. Також пані Сведлінг відзначила сприятливий інвестиційний клімат Херсонської області та великі перспективи для розвитку відновлюваної енергетики.

До кінця 2018 року компанією планується будівництво нової ВЕС загальною потужністю 96 МВт. Також, закінчується підготовча робота по проекту будівництва ВЕС Каланчак та ВЕС Чаплинка загальною потужністю 600 МВт.Корисні посилання