На Херсонщині відкрили перший в Україні Офіс євроінтеграції 

15.10.2020 11:07:07
На Херсонщині відкрили перший в Україні Офіс євроінтеграції 

Офіс євроінтеграції Херсонської області опікуватиметься культурними та освітніми проєктами, які дозволять поширити знання про європейський курс України серед школярів та студентів, збільшенням бізнес-контактів між підприємцями Херсонщини та країн-членів ЄС, розвитком економіки та інфраструктури із залученням інвестицій та фінансової допомоги ЄС. 

Сьогодні перший в Україні Офіс євроінтеграції відкрили на Херсонщині під час візиту Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної.

“Сьогодні з Херсона розпочинається «децентралізація» європейської інтеграції, яка має поширюватися в усі регіони України. Мережа регіональних офісів допоможе сформувати ефективні майданчики для діалогу і співпраці іноземних партнерів, громадянського суспільства та місцевої влади, щоб переваги євроінтеграції були відчутними та помітними у кожній області, кожному місті та містечку”, – зазначила Ольга Стефанішина. 

Також вона додала, що відкриття першого регіонального офісу євроінтеграції має важливе значення й для мешканців тимчасово окупованої АР Крим, адже саме на Херсонщину громадяни потрапляють після перетину адміністративної межі з півостровом. Тому кожен, хто приїздить у Херсонську область, зможе скористатися можливостями євроінтеграції, отримати консультації та практичну інформацію про курс України до ЄС.

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв наголосив, що Офіс євроінтеграції Херсонської області має стати успішним прикладом і для інших регіонів України. 

“Херсонщина - це перша область, де відкрили Офіс євроінтеграції. Він відчинив свої двері для партнерів та відвідувачів, які хочуть дізнатися більше про євроінтеграцію нашої країни. Ті ресурси та програми, які створені Євросоюзом для України, - це нові можливості, якими обов’язково має скористатися Херсонщина”, - наголосив очільник області. 

Директором установи «Агенція регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області» став Кирило Сергєєв. Він розповів про перші кроки роботи на цій посаді. Зокрема, у планах проведення “круглого столу”, присвяченого оцінці проєктів морських та водних ресурсів.

“Це одне із зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС на 2021 рік. Фактично Азовське та Чорноморське узбережжя України з’являться на економічній карті Євросоюзу. Це оцінка ресурсів за стандартами ЄС, яка відкриє для України нові ринки. Це важливо для нашого регіону, адже Херсонщина омивається одразу двома морями”, - розповів Кирило Сергєєв.

Наприкінці листопада Офіс євроінтеграції Херсонської області має презентувати план робіт та перелік проєктів, які реалізовуватимуться уже в 2021 році.Корисні посилання