На Херсонщині відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09.05.2020 09:03:33
На Херсонщині відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні, 9 травня, в Україні відзначають 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У день святкування цієї пам'ятної дати керівництво Херсонської ОДА взяло участь у покладанні квітів до Вічного вогню в парку Слави, аби вшанувати тих, хто загинув у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками.Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій наголосив, що українці мають пам'ятати тих, хто виборював перемогу в роки війни.

“Ми пишаємося нашими ветеранами, адже героїчне минуле наших дідів та прадідів – приклад мужності та патріотизму для воїнів, які нині захищають свою землю у війні проти російської агресії”, - підкреслив Бутрій.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Невідомому солдату та схилили голови на знак скорботи за загиблими.

Додамо, що Вічний вогонь у парку Слави для херсонців – це символ пам'яті про ціну перемоги у Другій світовій війні. Трохи розповімо про історію цього монумента:

У 1966 році працівники заводу “Палада” знайшли могилу невідомого солдата, загиблого при звільненні Херсона від нацистських загарбників. До Дня звільнення Херсона, 13 березня 1967 року, останки солдата урочисто перепоховали. А 9 травня того ж року біля могили запалили Вічний вогонь. Над могилою загиблого солдата встановили пам'ятний знак зі словами: «Ти Вітчизні життя віддав i безсмертним навіки став, Невідомий герой-солдат».

У 1988 меморіальний комплекс у парку Слави реконструювали і Вічний вогонь став його невід'ємною частиною.Корисні посилання