На Херсонщині в 44 громадах призначено 206 старост 

19.02.2021 09:50:58
На Херсонщині в 44 громадах призначено 206 старост 

Станом на 18 лютого цього року у 44 (з 49) територіальних громадах Херсонської області призначено 206 старост.

Не призначено старост у Долматівській та Новомиколаївській сільських територіальних громадах Скадовського району, Нововоронцовській селищній громаді Бериславського району, Любимівській селищній громаді Каховського району та Херсонській міській територіальній громаді Херсонського району.

Крім того, Бехтерській (Скадовський район), Горностаївській, Хрестівській, Новокаховській (Каховський район) територіальним громадам залишилось затвердити ще по одному старості, а  Скадовській міській територіальній громаді (Скадовський район)    двох старост у сільських населених пунктах громади.

Статус та повноваження.

Статус та повноваження старости визначаються статтею 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон). Відповідно до частин 1 - 3 цієї статті Закону:

  • староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови;
  • староста є членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою і працює в ньому на постійній основі;
  • порядок організації роботи старости визначається цим та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим сільською, селищною, міською радою.

Перелік повноважень старости визначається частиною 4 вказаної статті Закону.

Територія компетенції старости.

Чинний Закон відносить затвердження старостинських округів до компетенції рад об’єднаних територіальних громад (див. ст. 1, ч. 3 ст. 26 Закону), так само, як і затвердження Положення про старосту.

Водночас, це не перешкоджає новообраним радам законно та якісно організувати діяльність старост на своїх територіях. Зокрема, з метою забезпечення належного представництва в ОМС старостами всіх сільських населених пунктів відповідної територіальної громади, сільські, селищні, міські ради можуть у рішенні про призначення старост визначити населені пункти або частину території територіальної громади, в яких представництво інтересів їх жителів здійснюється відповідним старостою.

Щодо Положення про старосту – до врегулювання на законодавчому рівні права та обов’язки старости визначаються посадовою інструкцією, як це відбувається, наприклад, у випадку із заступниками сільського, селищного, міського голови, а порядок взаємодії старости з виконавчим комітетом та відповідною радою – регламентами роботи цих органів чи рішенням ради про розподіл повноважень. При цьому посадова інструкція старости має базуватися на приписах ст. 54-1 Закону. 

Більше про інститут старост за посиланням.Корисні посилання