На Херсонщині впроваджується вермикультура

25.10.2018 10:56:44
На Херсонщині впроваджується вермикультура

22 жовтня Департаментом агропромислового розвитку ХОДА було проведено семінар, присвячений розвитку вермикультури в області. В заході взяли участь зацікавлені агровиробники з області, профільні працівники Департаменту, фахівці-практики з даного виду бізнесу.

Головний спікер семінару – один з піонерів впровадження вермикультур на території України, досвідчений практик Ігор Попко розповів про переваги та економічну ефективність створення вермиферм, ознайомив присутніх з основними принципами технології виробництва. 

Довідка: Вермикультура – розведення дощових хробаків на спеціальних фермах (вермифермах) з метою отримання органічного добрива – біогумусу та черв'ячної маси.

Цікавим у данному бізнесі є те, що сировиною для роботи вермиферм може бути будь-яка органічна речовина: тваринний послід, пожнивні залишки, опале листя, відходи переробки рослин та інша органіка, яка часто коштує дуже мало або зовсім нічого.

За словами Ігоря Попка, ринкова ціна біогумусу становить від 2 до 10 тисяч гривень  за тонну, в залежності від вологості, фракції та інших параметрів.

Застосування біогумусу є дуже широким: виробництво суміші для теплиць та вирощування розсади, як біодобриво при закладанні садів та ягідників, для підживлення дорослих садів та позакореневої обробки плодово-ягідних та овочевих культур. А за умови створення достатніх партій, біогумус є експортоорієнтованим товаром: країни Африки та Близького сходу купують біогумус для підвищення родючості своїх земель.

Черв'ячна маса є високобілковим екологічним кормом для відгодівлі птиці та риби, а особливо цінним продуктом є порошок, отриманий із сушених та подрібнених черв'яків. Вартість цього порошку на міжнародних торгових інтернет-майданчиках сягає 1000 доларів за 1 кг! 

Ігор Попко розповів про успішно реалізовані проекти вермиферм, які зараз працюють в деяких регіонах України та анонсував створення Херсонського центру вермикультури і в нашій області.

Керівник Центру - Дмитро Ярошевський розповів, що дане підприємство займатиметься розведенням та реалізацією сімей черв'яків, надаватиме консультативні  послуги та технологічний супровід, буде займатись виготовленням і реалізацією спеціалізованого обладнання для вермиферм на території Херсонської області.

Херсонський  центр вермикультури буде займатись розведенням трьох видів черв'яків: «старатель» і «червоний каліфорнійський» - для виробництва біогумусу, та «дендробена» - для отримання черв'ячної маси.  

Участь у семінарі взяв і розробник цієї методики, власник патенту на технологію Михайло Осіпкін,  який також акцентував увагу на екологічності та доведеній ефективності застосування біогумусу при вирощуванні рослин.

Як зазначили всі учасники семінару, вермикультура, як бізнес є дуже перспективним та економічно привабливим напрямком. Вже зараз на території Одеської області, працює підприємство, що постачає біогумус на експорт в Індію та Арабські Емірати. 

Основним капіталовкладенням при запуску даного напрямку є затрати на придбання сімей, чисельність яких досить швидко розмножується, подвоюючись кожні чотири місяці.

Як було зазначено на семінарі, Херсонський центр вермикультури розпочне роботу за два тижні. Після відкриття підприємства всі бажаючі зможуть на місці докладніше ознайомитись із даним напрямком сільгоспвиробництва.

Корисні посилання