На Херсонщині вшанували пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

18.05.2021 09:41:34
На Херсонщині вшанували пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Сьогодні, 18 травня, у Херсоні відбулись пам’ятні заходи, присвячені 77 річниці депортації кримськотатарського народу.

Представники обласної та міської влади, херсонці, а також представники кримськотатарського народу зібралися біля пам’ятного знаку «Жертвам геноциду кримськотатарського народу 1944 року», аби вшанувати пам'ять трагічно загиблих.

Депортація кримських татар – один з найбільших злочинів радянського режиму. Тож, як зазначив голова обласної державної адміністрації Сергій Козир, сьогоднішнє завдання - не дати цим трагічним сторінкам історії знову повторитися, адже події 1944 року - це трагедія всієї України.


На жаль, і сьогодні кримськотатарський народ зіштовхується із новими випробуваннями, адже, ось вже 7 років в окупованому Криму відбуваються переслідування і цькування кримськотатарських активістів, забороняються мирні зібрання, окупаційна влада знущається над людьми.

Довідково. Примусове вигнання кримських татар з Кримського півострова радянський режим розпочав о третій годині ночі 18 травня 1944 року. Протягом двох днів з рідних домівок були виселені понад 180 тисяч кримських татар. Вигнання та нелюдські умови в місцях заслання мали катастрофічні наслідки – від хвороби та виснаження загинули десятки тисяч людей.

Лише в 1989 році кримським татарам було дозволено повернутися на батьківщину. Після незаконної анексії Криму у 2014 році російська влада продовжує дискредитацію та утиски кримських татар, що лишилися на півострові.

У 2015 році Верховна Рада визнала примусове виселення корінного народу Криму актом геноциду.Корисні посилання