На Херсонщині вже є 3 рішення суду за статтею «булінг»

20.03.2019 21:08:07
На Херсонщині вже є 3 рішення суду за статтею «булінг»

Сьогодні, 20 березня, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Балоня відбулося друге засідання першого в Україні штабу протидії булінгу (цькуванню).

З цього питання поінформував присутніх начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутковський, зазначивши, шо 19 січня 2019 року набрав чинності Закон України щодо протидії булінгу.

«З цей час співробітники юстиції міста та області провели 108 тематичних уроків і лекцій, у тому числі і для педагогів, у яких взяли участь більше 2000 школярів і студентів», - зазначив Костянтин Хутковський та додав, що під час проведення інформаційної кампанії «Зупинимо булінг разом!» розповсюджено майже 2 тисячі буклетів та листівок.

Також він повідомив, що при Головному територіальному управлінні юстиції з січня працює «гаряча лінія» з питань запобігання булінгу, мета якої – швидке реагування на випадки цькування шляхом обміну отриманої інформації з правоохоронними органами, інформування громадян про алгоритм їх дій у таких ситуаціях, послідовність та форми звернень до компетентних органів.

За словами Костянтина Хутковського, з початку роботи «гарячої лінії» надійшло 15 звернень, під час яких громадяни могли отримати консультації про подальші дії, деякі жителі області цікавилися що таке булінг та відповідальності за нього. По одному найбільш резонансному зверненню співробітники юстиції Херсонщини ініціювали виїзд до Таврійської школи Голопристанського району для допомоги у вирішенні конфлікту.

Під час засідання  розглянули цей випадок, стосовно громадянки  Арісової Т.В. щодо факту вчинення булінгу відносно її доньки – учениці 5-го класу Таврійської загальноосвітньої школи №1 Голопристанського району Арісової Ольги. Це питання залишається на контролі штабу.

Зокрема на Херсонщині вже є 3 рішення суду за статтею «булінг»:

  1. 5 березня 2019 року суддя Високопільського районного суду області виніс постанову про накладення штрафу на батька за поведінку його сина. Восьмикласник штовхав і вдарив дівчину. За цей вчинок батько  заплатить штраф 1700 грн.
  2. 14 березня суддя Білозерського районного суду наклав штраф на мати свого сина. Хлопець штовхнув дев’ятикласницю, ще й нецензурно висловлювався в її бік. У суді він свою провину визнав і розкаявся. Проте все одно мати має сплатити штраф у розмірі 850 грн.
  3. 15 березня у Новій Каховці суд зобов’язав 17-річного хлопця публічно вибачитись перед 14-річною дівчиною. Хлопець розмістив у соціальній мережі фото дівчини образливого змісту.Корисні посилання