На Херсонщині збільшать кількість лабораторій, в яких проводять ПЛР-тестування 

29.07.2020 12:36:39
На Херсонщині збільшать кількість лабораторій, в яких проводять ПЛР-тестування 

Про це сьогодні на засіданні колегії облдержадміністрації розповів директор Департаменту здоров’я ОДА Віктор Короленко. 

За його словами, необхідність у розгортанні додаткових лабораторій пов'язана з тим, що традиційно восени значно збільшується кількість випадків респіраторних захворювань. Через це зростає й потреба в більшій кількості ПЛР-тестувань. 

“Кількість ПЛР-досліджень на добу починалася з 20-40 і досягала майже 400. Враховуючи широке коло осіб, які підлягають ПЛР-тестуванню, зрозуміло, що потужностей двох лабораторій недостатньо”, - розповів Віктор Короленко.

Наразі на Херсонщині працює дві лабораторії, які проводять ПЛР-тестування: ДУ «Херсонський лабораторний центр МОЗ України» та  КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. С.І. Горбачевського». 

За словами директора Департаменту здоров'я, у випадку інфікування працівників цих лабораторій вони не зможуть працювати 14 днів, оскільки перебуватимуть на самоізоляції. 

Так, розгорнути додаткові лабораторії планується у новостворених районах області: Бериславському, Генічеському, Каховському, Херсонському та Скадовському. На території кожного з цих районів є заклади охорони здоров'я, визначені базовими у боротьбі з COVID-19.Корисні посилання