На Херсонщині планується ввести в експлуатацію ще 4 сонячні електростанції

24.08.2013 01:52:00

У 2013 році заплановано введення в експлуатацію ще 4 об’єктів – сонячних електростанцій у Каховському, Новотроїцькому, Скадовському та Генічеському районах

З метою реалізації завдань і доручень  Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення енергетичної незалежності держави, у 2012 році в смт Лазурне Скадовського району Херсонської області була побудована сонячна електростанція ТОВ «Соларенерго» яку було введено в експлуатацію у травні 2013 року.
Так, за інформацією головного інженера ТОВ «Соларенерго» Сергія Жепеля, дана електростанція займає площу 20 га, а загальна потужність встановлених фотоелектричних модулів першої черги становить 9,8 МВт.  В подальшому заплановано побудувати другу й третю черги модулів, загальною потужністю 27 МВт.
Як повідомив заступник начальника відділу з питань паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Андрій Балюк, у 2013 році заплановано введення в експлуатацію ще 4 об’єктів  – сонячних електростанцій у Каховському, Новотроїцькому, Скадовському та Генічеському районах, адже обласна державна адміністрація докладає усіх можливих зусиль для розвитку альтернативної енергетики регіону.
Довідка. Херсонська електростанція, яка розташована в Скадовському районі біля села Лазурне на солончаках – є першою станцією з виробництва сонячної електроенергії в південному регіоні України. 
Місце знаходження сонячної електростанції обрано не випадково – на березі солоного озера Устричне досить велика територія, яка непридатна для сільськогосподарських робіт, а для будівництва промислового об’єкту підходить ідеально. Сонячна погода Херсонської області також є важливим критерієм при виборі місця локації станції ТОВ «Соларенерго».

Корисні посилання