На Каховщині реалізовуватиметься проект «Тестуйся сам! Ми допоможемо!»

24.05.2018 05:47:19
На Каховщині реалізовуватиметься проект «Тестуйся сам! Ми допоможемо!»

23 травня 2018 року відбулася зустріч Валерія Салтикова - голови Каховської районної державної адміністрації з представниками благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Каховка» з приводу презентації проекту HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та налагодження тісної співпраці районної влади в напрямку реалізації проекту на Каховщині.

На зустрічі були присутні Тетяна Паршикова – виконавчий директор благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Каховка», Катерина Муль – керівник проекту HealthLink, Марія Кононова - спеціаліст апарату  райдержадміністрації, Олександр Антоненко - головний лікар Каховського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, Юлії Бондаренко - директор Каховського районного центру надання соціальних послуг.

Катерина Муль  презентувала проект «Тестуйся сам! Ми допоможемо!» мета якого покращення доступу до своєчасного виявлення ВІЛ серед партнерів ЛЖВ та представників уразливих груп, а також забезпечення доступу до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ, з основною метою - збереження життя та попередження інвалідизації та окреслила цільові групи які в першу чергу підлягають тестуванню, серед яких статеві партнери та найближче оточення людей які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), котрі вже знають про свій статус; статеві партнери нововиявлених ЛЖВ та їх найближче оточення та представники груп найвищого ризику щодо інфікування ВІЛ.

Проект «Тестуйся сам! Ми допоможемо!» реалізовується в рамках проекту HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» (HealthLink) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Стратегія ЮНЕЙДС 2016-2021 рр. «Прискорення мір для припинення епідемії СНІДу» стала закликом до прискорення досягнення цілей 90х90х90 в області лікування, заповнення пробілів в тестуванні на ВІЛ і захисту здоров’я людей, що живуть з ВІЛ, які ще до сьогодні не звернулись по медичну допомогу.

Даний  проект ставить за мету досягти 10% виявлення ВІЛ від загалу протестованих завдяки «дружніх послуг», надавачами яких будуть соціальні працівники, а також адаптованому графіку та зручному місцю тестування для вразливих до ВІЛ груп (статеві партнери виявлених ЛЖВ і найближче оточення).

З огляду на той факт, що джерелом усіх нових випадків інфікування ВІЛ є інші інфіковані люди, важливою та ефективною є стратегія, спрямована на роботу з людьми, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), з метою тестування їхніх статевих партнерів та лікування тих, хто є інфікованим. З урахуванням того, що в Україні четвертий рік продовжується військовий конфлікт і повертаються багато людей нами буде виконуватись діяльність з асистованого тестування на ВІЛ серед військовослужбовців в місцях їхнього проживання на загальних умовах. Донесення послуги з тестування у віддалені села Херсонської області значно полегшить доступ до тестування і надасть можливість виявлення ВІЛ на початкових стадіях.

Тестування по проекту HealthLink передбачено на рівні ФАПів в селах з найбільшою концентрацією ВІЛ - позитивних людей серед місцевого населення. Люди, які будуть виявлені проектом HealthLink, доводяться до диспансерного обліку та лікування АРТ, а також супровід і формування прихильності силами соціальних працівників проекту HealthLink (за наявності АРТ).

Проектом передбачено виїзди для тестування на ФАПи в віддалені населенні пункти (села, де зареєстровані та проживають ВІЛ інфіковані в великих концентраціях) у 11 районах Херсонської області.

Під час зустрічі Тетяна Паршикова  донесла присутнім загальну інформацію про очолювану нею громадську організацію. БО Мережа Каховка – це благодійна організація, яка має за мету сприяти розвитку політики, заснованої на гуманності, терпимості, захисту здоров'я, гідності та прав людини. Організація веде активну діяльність, спрямовану на подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Херсонській області.   Працівники організації надають медико-психосоціальні послуги ВІЛ-позитивним людям та хворим на туберкульоз, ведуть активну профілактичну діяльність.

Корисні посилання