На одного мешканця Каховки припадає 905 грн капітальних інвестицій

12.09.2013 16:37:00

За підсумками першого півріччя 2013 року на одного мешканця Каховки припадає 905 грн капітальних інвестицій — що в 1,5 рази перевищує середньообласний показникНа сьогоднішній день Президентом і Урядом головним пріоритетом економічного розвитку України визначені інвестиції. «Створення привабливого інвестиційного клімату – одне з головних завдань, тому що інвестиції – це створення робочих місць, наповнення бюджету і економічний розвиток територій» – наголосив Володимир Сторчак. Серед інвестиційних переваг міста Каховки найважливіші – землі запасу міста (майже 400 га вільних земельних ділянок), якісна питна вода, значний резерв енергетичних потужностей та трудові ресурси. Вже створено інвестиційні продукти.

Одним з перших інвестиційних продуктів став концептуальний план.

Промислової зони міста Каховки (іРК), який розроблено за допомогою спеціалістів чеської компанії «Бергманн Групп». Ділянка розташована на південному сході від м. Каховки та в безпосередній близькості має інженерні комунікації. Згідно з Генеральним планом міста, ділянка призначена для промислової забудови. Виготовлено також такі інвестиційні продукти, як дві земельні ділянки під комплексну житлову забудову з об’єктами соціального призначення (виготовлені плани детальної забудови). Також в повному обсязі проведена підготовча робота для реалізації инвестиційного проекту по будівництву житлових будинків соціального та доступного житла. Важливим не тільки для області, але й для півдня України (Херсонської, Миколаївської, Запорізької областей) є інвестиційний проект по будівництву регіонального центру професійно-технічної освіти у м.Каховці.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку міста, за підсумками першого півріччя 2013 року становить 64,0 млн дол. США (25,1% загального обсягу по області), в розрахунку на одну особу населення складає 1711,8 дол. США. Інвестиції вкладено в 18 підприємств міста, які надійшли з 10 країн світу. Найбільші їх обсяги (95,7%) зосереджено на підприємствах з виробництва харчових продуктів та напоїв. За підсумками першого півріччя 2013 року на одного мешканця Каховки припадає 905 грн капітальних інвестицій — що в 1,5 рази перевищує середньообласний показник.     Зростання і рівень цих показників забезпечено за рахунок реалізації інвестиційних проектів. На базі колишнього величезного «браунфілду» компанією «Грін Тім» побудовано та введено в експлуатацію І чергу (50,0 тис. т.) найбільшого в Європі овочесховища на 200 тис тонн овочів. Підприємством здійснюється підготовка, зберігання та подальше транспортування овочів. За рахунок цього створено 200 нових робочих місць.

Також Каховський завод електрозварювального устаткування освоїв інноваційну технологію безшовного зварювання рейок (зварювання за допомогою спеціальної вставки з нержавіючої сталі між рейковими закінченнями та торцями хрестовини стрілочного переводу). Для зварювання довгих рейкових перегонів «оксамитового шляху» вперше в світі застосовано технологію контактного стикового зварювання рейок пульсуючим оплавленням з натягом зварювальних рейкових плітей. Стратегією розвитку Каховського експериментально-механічного заводу обрано виробництво інноваційної техніки для переробки овочів. Планується освоїти випуск 7 видів нового обладнання для переробної промисловості. Продукція також виготовляється на експорт, це переважно Росія та країни СНГ: Грузія, Вірменія, Узбекистан, Білорусь. Розробка та впровадження нових ефективних систем опалення, працюючих на твердому біопаливі виробленого з відходів сільськогосподарської продукції та лісопереробки є результатом впровадження спільного інвестиційного проекту ТОВ «ПетроНік» та ТОВ «Зерма Україна» по виробництву обладнання з гранулювання не кормових відходів.

Одночасно було розроблена та впроваджена в виробництво автоматизована система опалення, яка дозволяє обігрівати приміщення площею від 100 до 5000 м2 та також можуть використовуватись для опалення, як житлових будинків так і адмінбудівель, теплиць та інших об’єктів. Нова технологія спалювання твердого біопалива дозволяє в 2,5 рази знизити витрати відносно інших видів палива. В місті Каховці зроблено чимало для створення умов по залученню інвестицій, але є ще й багато питань потребують першочергового вирішення. Це реконструкція очисних споруд, які вже не в змозі справлятися з обсягами очистки промислових вод, реконструкція інженерних комунікацій, реконструкція полігону твердих побутових відходів, будівництво транспортної інфраструктури та житла. Стратегічним планом підвищення конкурентоспроможності міста Каховки передбачено комплекс заходів для досягнення поставленої мети, в тому числі – реалізації конкретних інвестиційних проектів, вирішення першочергових проблем міста.

Корисні посилання