На податковій хвилі курортного сезону

23.05.2016 10:31:38
На податковій хвилі курортного сезону

Херсонщина привертає увагу поціновувачів старовини своїм багатим історичним минулим, туристів – самобутніми всесвітньовідомими заповідними зонами та мережею популярних курортів на узбережжях Чорного та Азовського морів. І всі ці відомі бренди доступні для переважної більшості пересічних громадян нашої держави та ближнього зарубіжжя. Однак, претендуючи на своєрідну курортну оазу, замало сподіватися тільки на переваги того, що дала матінка-природа. Вкрай важливо забезпечити якісний відпочинок на соціально-побутовому та економічному рівнях. Зокрема і щодо дотримання податкового законодавства у бізнесовій сфері.

Значною пересторогою для любителів обійти закон можуть бути  звичайні фактичні перевірки, які проводять спеціалісти фіскальної служби області. Однак, практика нинішнього року засвідчує: порушень діючого податкового законодавства не меншає.

Так, з початку року спеціалісти відділу провели 136 фактичних перевірок суб’єктів господарювання щодо порядку проведення готівкових розрахунків. За встановленими порушеннями до них застосовано штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму понад 1,9 млн.гривень.

Під час здійснення підприємницької діяльності платники податків припускаються одних і тих же порушень. Це: проведення розрахунків без застосування реєстраторів розрахункових операцій, та як наслідок, реалізація необлікованого належним чином товару, несвоєчасне оприбуткування готівки (не в день фактичного надходження), реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без придбання відповідних ліцензій, недотримання  мінімальних цін на алкогольні напої та, навпаки, перевищення максимальних цін на тютюнові вироби, а також реалізація алкогольних напоїв на розлив закладами, які не мають статусу ресторанного господарства.

Всім суб’єктам господарювання варто нагадати: перед виходом на фактичну перевірку ревізори мають майже 90% інформації про реалізацію всіх найменувань товарів з податкових баз даних (в який час та який товар продано, коли сформовано фіскальний звітний чек (Z-звіт) та інша інформація). За наявною інформацією 45 платникам податків не оминути  відповідальності.

На жаль, трапляються непоодинокі випадки цілковитого ігнорування  правилами дотримання касової дисципліни.

На Херсонщині вже 15 підприємств- юридичних осіб отримали штрафи від 10 до  60 тис.грн. за недотримання касирами касової дисципліни. Так, для однієї з АЗС нашої області несвоєчасне обнулення касового апарату та як наслідок несвоєчасне оприбуткування готівки обійшлося в 377 тис.грн. штрафних санкцій.

Окремі підприємці нашої області, після встановлення у вересні минулого року нових мінімальних цін, «забули» переоцінити алкогольні напої. Підприємцю з  Голопристанського району за встановлення на тютюнові вироби цін вище максимальних довелося сплатити в бюджет 20,0 тис.гривень. Інші  28 платників податків отримали по 10 тис.грн. штрафних санкцій.

Ще 12 херсонських бізнесменів отримали по 6,8 тис.грн. штрафних санкцій за реалізацію пива на розлив у закладах, які не мають статусу ресторанного господарства.

Для суб’єктів господарювання, які будуть проводити сезонну діяльність на узбережжях Чорного та Азовського морів важливо знати: з 01.01.2016 року заборонено використовувати реєстратори розрахункових операцій, які не забезпечують почекову передачу інформації (вже 6 платників податків отримали по 170 гривень за кожний день роботи на таких касових апаратах (від 1,7 тис.грн. до 23,8 тис.грн.).

«Аби не сплачувати чималі суми штрафів радимо підприємцям працювати максимально «по-білому», поважати законні правила торгівлі, дотримуючись їх чіткого виконання на практиці. Тож, шановні підприємці, дбайте про порядок і порядність під час ведення бізнесу. І тоді, під час перевірок, Ви будете захищеними від виправдань, пояснень та уникнете розгляду своїх скарг у судах», – начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту Головного управління ДФС у Херсонській області Роман Васильович Мальований.

Корисні посилання