На полях спостерігається масове поширення мишоподібних гризунів

15.09.2020 08:50:06
На полях спостерігається масове поширення мишоподібних гризунів

Сьогодні в області зафіксовано нашестя мишей. Як і решта представників тваринного світу, мишоподібні гризуни, відіграють важливу роль у природних екологічних системах. Але й наносять найбільшої шкоди сільськогосподарській галузі, завдають значних збитків аграрному виробництву, та є переносниками хвороб, небезпечних для людей та свійських тварин.

Мишоподібні гризуни  заселяють зерносховища, продовольчі склади, різні господарські та жилі приміщення, а також поля, городи, лісосмуги.

Природно-кліматичні умови або природні фактори сприяють регулюванню чисельності мишоподібних гризунів. Мишоподібні гризуни з настанням холодного періоду збільшують шкодочинність. Ранні морози та відсутність снігового покриву,ожеледиці й утворення крижаної кірки на полях, різкі зимові відлиги з таненням снігу спричиняють загибель мишоподібних гризунів. Та незважаючи на ці обставини, щільність та шкодочинність мишей та полівок на сільськогосподарських угіддях залишаються досить високими.

В рамках проведення інформаційної кампанії повідомляємо суб'єктів господарювання області про необхідність проведення роботи по запобіганню масового розповсюдження мишоподібних гризунів, вжиття заходів по застосуванню різних засобів боротьби з шкідниками.

Пропонуємо розглянути засоби систематичного захисту від гризуні:

  1. Біологічний засіб-приманка ДЕРАТЕЗ, Штам Сальмонела Salmonella enteritidis Issatschenko. Потрапивши в шлунок гризунів, викликає патогенез черевного тифу. Перезараження (епізоотія) тифу призводить до повної загибелі колонії. Препарат пролонгованої дії. Дія препарату може відбуватися в температурних межах від -25°С до +35°С.
  2. Олійний розчин дифенацину РАТИНДАН – М 0,5 - отрута антикоагулянтної дії.

За додатковою інформацією звертатися за номером телефону                  
+ 38 098 130 41 21,
+ 38 066 136 82 53,
а також на офіційному сайті www.mbv.org.ua

Завжди відкриті до співпраці!

Корисні посилання