На популярному чорноморському курорті Херсонщини замайорить «Блакитний прапор»

02.12.2021 14:22:48
На популярному чорноморському курорті Херсонщини замайорить «Блакитний прапор»

Центральний пляж с. Залізний Порт став кандидатом на отримання в наступному році міжнародної екологічної відзнаки «Блакитний прапор». Це означає, що пляжна територія відповідає 32-м критеріям, що гарантують безпеку, екологічну чистоту і комфорт, а саме:

  • доступ на пляж вільний
  • вода чиста та тестується щотижня
  • сміття збирається і пісок очищається
  • на пляжі є служба спостереження та порятунку
  • при необхідності, невідкладна допомога може бути надана прямо на пляжі
  • наявність душових кабінок.

Важливо, те, що отримавши відзнаку, пляж через рік перед початком нового сезону, має підтвердити своє право мати Блакитний прапор.

Час оновлення сертифікатів Блакитного прапора у Північній півкулі щороку наприкінці травня – на початку червня. Для Південної півкулі та країн Карибського басейну це відбувається приблизно 1 листопада.

Впровадженням програми «Блакитний прапор» в Україні з 2008 року займається        ГО «Екологічна ініціатива», яка  отримала членство в Міжнародній Організації з екологічної освіти, що є однією з найбільш відомих організацій, націлених на екологічну освіту і впровадження програм міжнародної екологічної сертифікації таких як  «Зелений ключ» і «Екошколи».

Міжнародне журі у 2021 році в Україні відзначило «Блакитним прапором» 18 пляжів. З них 9 пляжів в м.Києві, 4 в м.Одесі та Одеській області, 3 в Херсонській області (КП в с. Щасливцеве, б/в Чайка-1, б/в «Арабатка-клаб» на Арабатській Стрілці) та 1 пляж в Дніпропетровській області.

Всі пляжі, котрі відзначили міжнародним сертифікатом, нанесені на карту на офіційному сайті програми.

Корисні посилання