На порядку денному: підготовка закладів освіти та соціальний захист учасників бойових дій на сході України

07.08.2019 12:35:06
На порядку денному: підготовка закладів освіти та соціальний захист учасників бойових дій на сході України

06 серпня 2019 року під керівництвом голови Новотроїцької райдержадміністрації Наталії Солтановської відбулася розширена апаратна нарада за участю  заступника голови, керівника апарату райдержадміністрації, керуючого справами районної ради, керівників установ району та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Одним з головних питань, яке розглядалося на нараді, було питання підготовки закладів освіти району до нового навчального року. Начальник відділу освіти Олена Мартинова доповіла, що підручниками учні нашого району забезпечені на 98%, а також детально інформувала про хід капітальних та поточних ремонтних робіт  у загальноосвітніх школах, які в основному будуть завершені у серпні. Зокрема відмітила, що великий обсяг робіт проводиться у Новотроїцькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія»,  Громівській, Новотроїцькій та Отрадівській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів.  Олена Володимирівна повідомила, що вже з 12 серпня спеціальна комісія буде перевіряти готовність  шкіл до нового навчального року. 

Любов Ворох, начальник управління соціального захисту населення та з питань охорони здоров’я  райдержадміністрації інформувала присутніх про стан отримання житлово-комунальних субсидій громадянами, які проживають у багатоквартирних будинках смт Новотроїцьке.

Змістовну й повну інформацію про соціальний захист учасників бойових дій на сході України повідомила учасникам наради заступник голови райдержадміністрації Анжеліка Балан. Зокрема було зазначено, що на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває:  179 учасників бойових дій, 4 інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції та 7 осіб (4 сім’ї) членів сім’ї загиблих військовослужбовців.

125 осіб зазначеної категорії отримують грошову виплату на придбання твердого палива та скрапленого газу, а також пільги на житлово-комунальні послуги.  Цього року  93 особи, в тому числі 3 інваліди війни та 7 членів сімей загиблих учасників АТО, отримали з державного бюджету щорічну грошову допомогу до 5-го травня у сумі  116,8 тис.грн.

Також у районному бюджеті передбачено кошти для проведення пільгового зубопротезування у сумі 120,0 тис.грн. та 84,0 тис.грн. - для забезпечення медикаментами за пільговими рецептами.

З початку 2019 року отримали одноразову матеріальну допомогу 13 учасників антитерористичної операції на суму 39,0 тис.грн., 4 родини загиблих військовослужбовців - 24,0 тис.грн., на лікування особі з інвалідністю з числа учасників АТО виділено  300,0 тис.грн.

За рахунок коштів сільських та селищних рад району з початку 2019 року надано матеріальну допомогу учасникам АТО на суму 143,0 тис.грн

Послугами оздоровлення та відпочинку у 2019 році охоплено 100% дітей з сімей учасників бойових дій. За кошти обласного бюджету в ДОТ "Крилатий" (Скадовський район) оздоровлено 18 дітей, за кошти районного, сільських та селищних бюджетів послугами оздоровлення та відпочинку охоплено  25, за програмою взаємообміну дітей з інших регіонів у серпні будуть відпочивати 5 дітей пільгових категорій в ДОТ "Нафтуся Прикарпаття" (Львівська область).

Учасники бойових дій на сході України та члени їх сімей мають також змогу відпочивати   на Азовському морі. На базі відпочинку «Арабатська стрілка»  цього року відпочинком на морі вже охоплено 15 родин учасників бойових дій, заїзд на відпочинок продовжується згідно з графіком.

Корисні посилання