На порядку денному засідання колегії фінансові питання

24.05.2018 06:06:34
На порядку денному засідання колегії фінансові питання

На колегії райдержадміністрації начальник фінансового управління районної державної адміністрації Ірина Єремейчук поінформувала про виконання зведеного бюджету району та районного бюджету за І квартал 2018 року.

Звітуючи про виконання місцевих бюджетів Ірина Сергіївна зазначила на тому, що впродовж звітного періоду робота райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування була направлена на забезпечення виконання основних показників місцевих бюджетів, затверджених на відповідний період поточного року, що дало можливість за І квартал поточного року мобілізувати до загального фонду зведеного бюджету району фінансовий ресурс в обсязі 92 111,7 тис.грн., що до затвердженого плану на звітний період склало 101,0 %. Видаткова частина загального фонду зведеного бюджету району була виконана на 83,0 %.

Характеризуючи виконання планових показників по залученню податків і зборів до зведеного бюджету району за звітний період  доповідачем поінформовано про нарощування доходів по основних податках і зборах, які зараховуються до місцевих бюджетів  та відмічено зростання їх надходження  всіма бюджетами сільських рад та районним бюджетом. Обсяг фактичних надходжень податків і зборів, які зараховуються до загального фонду районного бюджету склав 3 776,5 тис.грн. або 118,3 % до затвердженого квартального плану, понад план отримано 583,4 тис.грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року доходи районного бюджету зросли на 27,3 %.

Крім надходжень податків і зборів, які зараховуються до місцевих бюджетів району, в звітному періоді районним бюджетом отримано 73 020,1 тис.грн. міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, це - базова і  додаткова дотація, освітня та медична субвенція, субвенція на відшкодування вартості лікарських засобів та на здійснення державним програм по соціальному захисту населення. Загальна сума отриманої районним бюджетом іншої субвенції в звітному періоді – 7 064,0 тис.грн.

Доповідаючи з питання виконання місцевих бюджетів району начальник фінансового управління відмітила наявність кредиторської та дебіторської заборгованості по загальному та спеціальному фонду. Також станом на 01 квітня 2018 року  податковий борг  зі сплати платежів до місцевих бюджетів району  складає 4 485,6 тис.грн., в т.ч. плата за землю – 1 852,9 тис.грн., податок на доходи фізичних осіб – 1 718,2 тис.грн., єдиний податок – 454,8 тис.грн.- сказала Ірина Сергіївна.

За результатами розгляду питання прийнято відповідне рішення в якому визначені конкретні дії та завдання направлені на наповнення місцевих бюджетів та  забезпечення виконання заходів щодо поліпшення ситуації з мобілізації доходів до бюджетів місцевого самоврядування та економного і раціонального використання бюджетних коштів.

Окрім цього колегіально прийнято рішення про внесення змін до раніше затверджених граничних сум витрат для бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів районного бюджету, збільшивши норми витрат по всім позиціям за виключенням витрат на мобільний телефон та придбання комплекту меблів для службововго кабінету керівника бюджетної утснови.

Корисні посилання