На порядку денному колегії фінансові питання

25.10.2016 15:35:02
На порядку денному колегії фінансові питання

Сьогодні, на засіданні колегії райдержадміністрації, що відбулася під головуванням голови райдержадміністрації Валерія Салтикова за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, сільських та селищного голів розглянуто питання виконання зведеного та районного бюджету за 9 місяців 2016 року та схвалено проект змін до показників районного бюджету, затвердженого на 2016 рік.

За інформацією начальника фінансового управління райдержадміністрації Єремейчук Ірини впродовж звітного періоду робота райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування була направлена на забезпечення виконання основних показників місцевих бюджетів, що дало можливість в цілому мобілізувати до загального фонду зведеного бюджету району фінансовий ресурс в обсязі 190 249,1  тис.грн., що до затвердженого плану на звітний період склало 106,8 %. Видаткова частина виконана на 89,5 %.Було зазначено, що надходження податків і зборів до зведеного бюджету району склали 60 563,2 тис.грн., понад план отримано 13 112,9 тис.грн.. Порівнюючи з минулим роком надходження зросли на 53,0 %.

Доповідач зазначила, що виконання дохідної частини бюджету забезпечено всіма сільськими, селищним бюджетами та районним бюджетом, при цьому приріст доходів, порівняно з аналогічним періодом минулого року, не забезпечено лише Волинською сільською радою, якою допущено зниження надходжень на 23,9 % або на 297,7 тис.грн.

Однак, поряд з позитивними результатами в цілому існують певні не доопрацювання за окремими позиціями стосовно максимального забезпечення наповнення місцевих бюджетів. Незважаючи на позитивну динаміку справляння податків і зборів в цілому по району, Волинською сільською радою допущено скорочення надходжень з орендної плати за землю, бюджетами Кам’янської, Новокам’янської та Розолюксембурзької сільських рад -єдиного податку, Слобідська, Василівська, Дмитрівська, Дудчинська та Чорнянська сільські ради недоотримали надходження від орендної плати за користування майном. Не виконані взяті зобов’язання по залученню акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – Василівською, Дудчинською, та Заозерненською сільськими радами, по залученню єдиного податку – Кам’янською та Ч. Перекопською сільськими радами, по залученню надходжень від орендної плати за користування майном – Слобідською та Василівською сільськими радами.

Ірина Сергіївна проаналізувала виконання річних планових показників  місцевих бюджетів району  зазначивши, що по окремим бюджетам він нижче, ніж середньорайонний, який становить 95,2 %. Найгірша ситуація у Кам’янській сільській раді, яка забезпечила виконання річних планових показників всього на 56,7 %, а, найвищий показник виконання – по Тавричанській сільській раді – 119,5 %.

Говорячи про трансферти з державного бюджету, було зазначено, що у звітному періоді районним бюджетом отримано в повному обсязі базову дотацію (4 942,7 тис.грн.), освітню субвенцію (31 728,6 тис.грн.), медичну субвенцію (34 015,5 тис.грн.). А от субвенції на соціальний захист недоотримані в зв’язку з відсутністю потреби в коштах на прийомні сім’ї.

Колегіально звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2016 року було схвалено  та прийняті відповідні рішення направлені на активізацію роботи по легалізації заробітної плати, наповненню місцевих бюджетів району та економного і ефективного використання бюджетних коштів.

Оскільки питання внесення змін до до показників районного бюджету, затвердженого на 2016 рік буде розглядися 26 жовтня на позачерговій сесії було прийнято рішення про спільний розгляд даного питання із членами постійної депутатської комісії з питань  планування, бюджету фінансів та оподаткування райради. 

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Ірина Сергіївна Єремейчук зауважила, що пропозиції по внесенню змін до показників районного бюджету викликані потребою в розподілі додаткових фінансових ресурсів районного бюджету та перерозподілі раніше виділених бюджетних призначень

Результатом прийнятого рішення стало схвалення проекту змін до фінансового документу, цим самим схвалено перерозподіл видатків в межах бюджетних призначень на 2016 рік. Вивільнені бюджетні призначення по школам та центру по обслуговуванню закладів освіти в повному обсязі – 1 882,0 тис.грн. – запропоновано спрямувати на реконструкцію покрівель будівель Роздольненської ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ.

Також схвалено зміни до переліку об’єктів, видатки на які будуть фінансуватись за рахунок коштів бюджету розвитку, що передбачають збільшення дохідної частини загального фонду районного бюджету на суму 1 340,8 тис.грн. за рахунок отримання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Отримані кошти пропонується в повному обсязі спрямувати Червоноперекопській та Малокаховській сільським радам.

За рахунок отримання додаткових трансфертів з бюджетів сільських рад пропонується збільшити дохідну частину районного бюджету по загальному фонду на загальну суму 741,8 тис.грн.

Наступні зміни передбачають збільшення також і видаткової частини районного бюджету для додержання принципу його збалансованості. На функціонування структурних підрозділів районної пожежної охорони збільшуються видатки на 50,0 тис.грн; по відділу освіти, молоді та спорту -на загальну суму 518,9 тис.грн. Кошти переддбачені на проведення поточного ремонту приміщень Коробківської ЗОШ І – ІІІ та для забезпечення харчуванням учнів шкіл району. По фінансовому управлінню збільшуються видатки на загальну суму 172,9 тис.грн. для передачі коштів бюджетам сільських рад, з них: в сумі 90,3 тис.грн. на фінансування установ дошкільної освіти та сільських клубних закладів в сумі 82,5 тис.грн.

Корисні посилання