На повістці дня сесії районної ради зміни до бюджету 2016

13.01.2016 12:19:32
На повістці дня сесії районної ради зміни до бюджету 2016

13 січня в залі засідань адміністративної будівлі відбулася ІVпозачергова сесія районної ради сьомого скликання. Сесія пройшла під керівництвом голови районної ради Тетяни Тетричної. У засіданні взяли участь 27 депутатів, керівництво райдержадміністрації,  депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, селищний, сільські голови, представники громадськості та ЗМІ.

Як зазначила Тетяна Станіславівна, проведення позачергової сесії виникло в результаті прийняття державного бюджету та на основі клопотання райдержадміністрації. На порядок денний сесії винесено одне питання- про внесення змін до рішення ІІІ сесії районної радиVІІ скликання  від  25 грудня 2015 року № 13 «Про  районний бюджет  на  2016 рік». Після організаційних моментів та за відсутності заяв та запитань депутатський корпус відразу перейшов до розгляду питання порядку денного.

З  роз’ясненнями щодо обставин, які викликали необхідність внесення змін до районного бюджету виступила начальник фінансового управління райдержадміністрації  Ірина Єремейчук та запропонувала до розгляду присутніх проект змін.

За інформацією доповідача внесення змін викликане необхідністю приведення обсягів міжбюджетних трансфертів у відповідність із законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» та затвердженням розподілу коштів на соціальний захист населення між категоріями отримувачами послуг відповідно до пропозицій головного розпорядника.

В запропонованому проекті змін передбачається збільшити обсяг освітньої субвенції на 641600 грн. спрямувавши додаткові кошти на фінансування шкільної частини загальноосвітніх шкіл та перерозподіл вже затверджених видатків. В зв’язку зі скорочення медичної субвенції на 4 251 200 грн., запропоновано скоротити обсяг дохідної та видаткової частини на відповідну суму, а розподіл медичної субвенції залишити на рівні минулих років. 

Для здійснення видатків по програмам соціального захисту населення, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету, запропоновано схвалити зміни до дохідної та видаткової частини загального фонду районного бюджету та затвердити розподіл між отримувачами послуг відповідно до пропозицій управління соціального захисту РДА.  Ірина Сергіївна у своїй доповіді зазначила на тому, що дефіцит коштів по центральній районній лікарні складає 7 млн.грн, проблемним є питання по центру первинної медико-санітарної допомоги щодо можливостей придбання пільгових медикаментів, також не прорахована виплата субсидій населенню у повному обсязі, відсутність компенсаційних  виплат за перевезення пільгових категорій населення.

Пояснення щодо пільгового проїзду надала голова районної ради, зазначивши, що дане питання відкрите і не вирішене на державному рівні. Доки держава буде приймати рішення на місцях необхідно винайти шлях розв’язання проблеми шляхом залучення коштів бюджетів органів місцевого самоврядування.

Співдоповідачем з даного питання виступив депутат райради, голова постійної депутатської комісії районної ради з питань планування, бюджету, фінансів та оподаткуванняДумінець Олесандр Степанович, висловивши власну думку щодо даного проекту бюджету в словах «це не бюджет розвитку, це бюджет утримання в мінусах» та запропонував депутатам висловити думки щодо покращення ситуації.

Оскільки дане питання попередньо розглядалося на колегії райдержадміністрації та на засіданніпрофільної депутатської комісії питань у депутатів не виникло і запропонований проект було прийнято одноголосно.

Корисні посилання