На розширеній нараді керівників обговорено результати роботи органів виконавчої влади

15.04.2019 14:17:19
На розширеній нараді керівників обговорено результати роботи органів виконавчої влади

Керівники районних служб, управлінь та відділів інформували про результати роботи сьогодні, 15 квітня, під час розширеної наради за головування першого заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Ющенко та участі голови районної ради Сергія Карпеченка.

Спілкуючись з учасниками заходу Тетяна Ющенко, цікавилася про стан впровадження основних реформ у районі, що ініційовані Кабінетом Міністрів України, а також Президентом України Петром Порошенко. Про стан роботи з нарахування і виплат субсидій, а також допомог багатодітним сім’ям з дітьми повідомила начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Кравченко, яка зазначила, що виплати проводяться за наявності спеціальних посвідчень у багатодітних родин, які наразі активно оформлюють бажаючі отримати державну допомогу.

Вона також поінформувала присутніх про деякі суттєві зміни у нарахуванні субсидій, зокрема, у нарахуванні субсидій буде відмовлено родинам, які придбали нові транспортні засоби або з дня випуску яких пройшло менше 5 років, виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами. Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2019 році, право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян: орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду, особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень, особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим законним спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, боржники з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень), власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї, особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам органи управлінь праці та соціального захисту населення автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії.

Про стан впровадження реформ у галузі медицини поінформували керівники медичних установ району Лариса Марчук та Василь Яловий. Зокрема, мешканці району зможуть отримати ліки за електронним рецептом у одній з аптек селища Горностаївка, адже керівники двох інших приватних аптечних установ відмовилися від участі у проекті “Електронні ліки”, не повідомивши про причини своїх рішень. Лариса Марчук також поінформувала, що на початку червня місяця цього року в районі працюватиме пересувний флюрограф. У районній лікарні триває процес реорганізації, за словами її очільника Василя Ялового, завершується процес підготовки основних документів для підписання угоди з Національної службою здоров'я. Задля подальшої належної роботи, здійснено оплату послуг для підключення до якісного зв'язку одного з інтернет-провайдерів, але наразі є проблеми пов'язані з роботою флюрографа.

Про виділення коштів державного бюджету на ямковий ремонт дорожнього покриття поінформувала очільниця сектору містобування, архітектури та будівництва райдержадміністрації Віта Євдокимова, яка зазначила у держбюджеті передбачено субвенції 398,9 млн. грн, визначено також основні ділянки автодоріг, які будуть відремонтовані. Присутній на нараді Анатолій Біда, очільник місцевого відділення служби автомобільних доріг підтвердив інформацію про те, що отримав доручення від обласного керівництва на здійснення ямкового ремонту ділянки траси Горностаївка-Заводівка.

Перший заступник голови районної державної адміністрації Тетяна Ющенко та голова районної ради Сергій Карпеченко спільно з очільницею відділу економічного розвитку, торгівлі, транспорту та туризму райдержадміністрації Світланою Рожко обговорили проблемні питання автобусного сполучення та вжиті заходи щодо відновлення двох маршрутів, адже наразі здійснюються пасажироперевезення за напрямком Горностаївка-Каїри. Щодо соціально-економічного розвитку району, присутній на засіданні керівник сільгосппідприємства району Юрій Васильєв, повідомив про збільшення обсягу іноземних інвестицій у розмірі 300 тис. доларів США для облаштування системи зрошення.

Тетяна Ющенко звернулася до присутніх на засіданні очільників двох ОТГ: Дмитра Ляхна та Олексія Кільдерова, а також в.о. старост з проханням забезпечити належний рівень виконання запланованих показників весняного призову до лав Збройних Сил України, наголосивши на важливості участі органів влади у інформуванні населення. Адже, за інформацією керівника районного військкомату, готові до виконання військового обов'язку 10 мешканців району призовного віку із 26. Щодо тих, хто переховуються від виконання військового обов'язку будуть вжиті всі пошукові заходи та методи впливу в межах чинного законодавства.

Про роботу із сім'ями, що перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації поінформувала начальник служби Тетяна Струмецька. Також обговорено питання пов'язані з роботою центру підготовки до ЗНО, який розпочав свою роботу на базі Горностаївського закладу освіти ім Героя Радянського Союзу Цвіка С.С., а також участі спортивних команд населених пунктів району у зональних змаганнях з футболу. Тамара Матецька також повідомила про нову перемогу команди клубу “КІТ” World championship WFC.
Місто Мілан Італія.
На нараді керівників з інформацією щодо стану роботи з особами, які перебувають на обліку у місцевій філії обласного центру зайнятості поінформувала Антоніна Сулімовська, яка анонсувала зустріч керівництва одного з потужних заводів міста Каховки з безробітними, яка відбудеться найближчим часом у Горностаївці.

Підсумовуючи результати наради перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Ющенко зазначила, що Горностаївський район один з перших в області забезпечив виконання закону про децентралізацію. Протягом останніх років забезпечено успішну реалізацію основних реформ запропонованих Кабінетом Міністрів України, у співпраці з керівниками територіальних відділів і установ державної влади забезпечується виконання заходів державної політики, проведення ремонту доріг, соціального захисту населення, медичного обслуговування та освітніх послуг.

Корисні посилання