На Скадовщині надали допомогу інвалідам та ветеранам війни на суму 284,8 тис. грн

04.10.2013 17:40:00

З початку 2013 року проведено 5790 подвірних обходів найбільш уразливих верств населення. В ході обстежень виявлено 5188 чоловік, які потребували соціальної підтримки. Їм була надана допомога на суму 284,8 тис. грн

З початку 2013 року проведено 5790 подвірних обходів найбільш уразливих верств населення. В ході обстежень виявлено 5188 чоловік, які потребували соціальної підтримки. Їм була надана допомога на суму 284,8 тис. грн. З метою реалізації в районі ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту найбільш уразливих верств населення – пенсіонерів, ветеранів війни, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян спеціалістами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проводилися подвірні обходи для визначення їх потреб та своєчасного надання всебічної допомоги. 
1 жовтня 2013 року у районному будинку культури було проведено святкову зустріч ветеранів з керівниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. З вітальним словом від імені голови районної державної адміністрації Андрія Євстратова виступив перший заступник голови районної державної адміністрації Віталій Кулюк, який висловив щиру повагу ветеранам війни та праці, та глибоку вдячність за важливий внесок у розбудову нашої держави та району. Людям похилого віку та інвалідам на урочистостях були вручені цінні подарунки, квіти та поздоровчі листівки на суму 2,7 тис. грн. Учасники заходу із задоволенням подивилися концерт, наданий силами районного будинку культури.
Напередодні урочистостей районним відділом культури, архівним відділом, управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, центром дитячої та юнацької творчості разом із територіальним центром соціального обслуговування та районною радою ветеранів у фойє районного будинку культури було організовано фотовиставку «Подвиг старшого покоління», виставку робіт прикладного мистецтва та вишивки ветеранів, які перебувають на соціальному обслуговуванні у відділенні соціально-побутової адаптації територіального центру. Виставку відвідало понад триста чоловік. Також настрою святу додали музичні композиції у виконанні учнів Скадовськой дитячої школи мистецтв.
 
В районі виявлено 280 громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують надання соціальних послуг вдома, з них 212 осіб отримують регулярно соціальні послуги вдома, 16 особам згідно графіку надаються послуги вдома у віддалених населених пунктах району, де відсутні посади соціальних робітників мультидисциплінарною командою. Також діє 37 волонтерських осередків, які створені при сільських радах, де працює 45 добровольців (вчителі, пенсіонери, медичні працівники, молодь, юристи та інші). 
Волонтери надають ветеранам, інвалідам та одиноким громадянам похилого віку допомогу у упорядкуванні та утриманні в належному стані меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни допомогу у догляді одиноких та одинокопроживаючих тяжкохворих пенсіонерів, в доставці товарів та медикаментів, в оформленні субсидій, обробітку земельних ділянок, рубанні дров, а також психологічну підтримку. З початку року допомогою волонтерів скористалися 843 громадяни району.

Корисні посилання