На території району запроваджено карантинно-обмежувальні заходи

16.08.2018 11:05:07
На території району запроваджено карантинно-обмежувальні заходи

16 серпня 2018 року в райдержадміністрації відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Ольги Вакулич. У засіданні крім членів комісії взяли участь голови сільських рад, об’єднаних територіальних громад, керівники підприємств різних форм власності, що займаються тваринництвом.

Розпочинаючи засідання Ольга Леонідівна акцентувала увагу присутніх на тому, що на Херсонщині вирує африканська чума. «Ця небезпечна хвороба, що спричинила надзвичайну ситуацію в регіоні, уже уразила особисті селянські та дрібні фермерські господарства в селі Комишани та населених пунків Білозерського, Олешківського та Скадовського районів. У зв'язку з  швидким поширенням захворювання на африканську чуму свиней по території області  та для попередження виникнення надзвичайної ситуації в районі виникла необхідність проведення розширеного засідання комісії за участі керівників громад і спеціалізованих господарств для визначення невідкладних надзвичайних заходів щодо підготовки на території сільських та селищних рад до розгортання карантинних ветеринарно-поліцейських постів та виконання заходів по ліквідації спалаху африканської чуми свиней.

Начальник районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській  області Галина Шелест доповіла про епізоотичну ситуацію, зазначивши що спалахи хвороби виникли через недотримання належного рівня біозахисту. Доповідач поінформувала про те що з метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС. Ганна Олексіївна довела до відома присутніх інформацію про здійснені ветеринарною службою заходи з недопущення занесення та розповсюдження збудника захворювання на територію району та порядок дій при підозрі на захворювання свиней та детально ознайомила із першочерговими заходам та діями, передбаченими для органів місцевого самоврядування і спеціалізованих служб у разі спалаху хвороби а також наголосила на їх відповідальність. Членами комісії зазначалося на необхідність розроблення та відпрацювання єдиного механізму для скоординованості дій та проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин. За словами головного ветеринарного лікаря Бондарчука Володимира Карповича наразі посилено видачу ветеринарних довідок та проводиться робота по ідентифікованості тварин.

 В ході засідання керівники громад доповіли про стан готовності до епізоотичних ускладнень на території населених пунктів, наявність створеного матеріального резерву для розгортання роботи вогнища АЧС, наявність техніки та коштів для реалізації прийнятих  місцевих програм запобігання та ліквідації африканської чуми свиней, високопатогенного гриппу птиці та інших заразних хвороб тварин на поточний рік.

За результатами засідання комісією прийнято рішення запровадити карантинно-обмежувальні заходи на території району що передбачає заборону переміщення живих свиней, сировини та продукції свинарства з господарств, забій свиней не на бойнях, а також вжиття заходів щодо посилення контролю за дотриманням законодавства в сфері безпечності харчових продуктів, по розведенню, утриманню свиней тощо та затверджено Плани заходів.

 

Корисні посилання