На Великолепетищині відзначили Водохреща

19.01.2018 14:04:13
На Великолепетищині відзначили Водохреща

Щорічно 19 січня в Україні серед вірян відзначається велике свято різдвяно-новорічного циклу Водохреща. Вважається, що з опівночі до опівночі вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. Віддавна в народі освячену на Водохреща воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг.

З цієї нагоди 19 січня 2018 року в населених пунктах Великолепетиського району та селищі Велика Лепетиха пройшли масові заходи, у яких взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Ігор Бойко, голови селищної та сільських рад, депутати місцевих рад району всіх рівнів, духовенство, мешканці і гості населених пунктів району.

Заходи з нагоди Водохреща почалися з ранкової молитви за власне здоров’я та здоров’я своїх близьких.

У Великій Лепетисі служба продовжилася на набережній річки Дніпро в парку Прибережний, де зібралося чимало місцевих жителів і гостей селища. Після молитви настоятель Свято-Миколаївського храму протоїєрей Василій Шмигельський провів обряд водоосвячення та побажав прихожанам Божої благодаті.

Після цього за традицією свята відбулося занурення «моржів» в тільки-но освячену воду, яка цього дня має цілющі властивості.

Корисні посилання