- Головна
- ОДА інформує
- Департамент здоров’я
- На виконання обласної програми запобігання і лікування серцево-судинних захворювань бракує коштів
На виконання обласної програми запобігання і лікування серцево-судинних захворювань бракує коштів
01.03.2019 09:06:0927 лютого в КЗ ХОР «Обласний кардіологічний диспансер» відбулося засідання за круглим столом з представниками громадських організацій на тему «Стан реалізації регіональної цільової програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2017-2021рр». Участь в заході взяли головний лікар закладу Олег Мазуряк, головний експерт-кардіолог Департаменту охорони здоров’я Олег Москаленко, головний експерт з кардіології управління охорони здоров’я міської ради Любов Миргородська, заступник головного лікаря ХМКЛ ім. О. С. Лучанського Тетяна Димова і завідуюча кардіологічним відділенням ХМКЛ ім. Є. Є. Карабелеша Тетяна Панова.
Обласна програма запобігання і лікування серцево-судинних захворювань працює вже 3-й рік поспіль. Її головна мета – зниження захворюваності і кількості ускладнень від серцево-судинних захворювань. Проте для успішного виконання програми не вистачає фінансування.
«За 2 роки дії програми на укріплення матеріально-технічної бази, придбання медичної апаратури і розхідних матеріалів для обласного кардіодиспансеру виділено 21-23% від запланованих коштів. В 2018 році з передбаченого 1 млн. грн. на закупівлю штучних водіїв ритму серця отримано 398 тис. грн. На 2019 рік заплановано 900 тис. грн. на штучні водії ритму серця і вже отримано 175 тис. грн.», - поділився головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Олег Мазуряк.
За його словами, кошти програми і 50% співфінансування з міського бюджету дали змогу придбати ангіограф для міського Центру серця. За державні кошти (4 млн. 780 тис. грн.) була куплена електро-фізіологічна установка для кардіодиспансеру.
Як повідомив головний експерт-кардіолог Департаменту охорони здоров’я Олег Москаленко протягом 2017-2018 років для ЦПМСД області закуплено 53 ЕКГ апарати, для центральних районних лікарень - 44 ЕКГ апарати, 3 дефібрилятора, 4 кардіомонітори, тощо. Також нове обладнання отримали міський Центр серця, обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і обласний кардіодиспансер.
«ЕКГ апарати, що закуповуються для карет швидкої допомоги, можуть бути використані для онлайн-консультацій з черговим лікарем блоку інтенсивної терапії міського Центру серця. Це значно наближає спеціалізовану допомогу і діагностику до мешканців Херсонської області», - зазначив Олег Москаленко.
Протягом 2018 року в області зареєстровано 964 інфаркта, але, як вважають фахівці, реальна кількість інфарктів більша. Просто багато люде несвоєчасно звертаються за медичною допомогою. По Херсону за 2018 рік кількість інфарктів знизилась на 3%.
Попри складнощі з фінансуванням Херсонська область 5 років поспіль займає 7-8 місце в Україні за показниками захворюваності, смертності від серцево-судинних захворювань, в тому числі і гострого інфаркту міокарда. Все це завдяки роботі грамотної, потужної кардіологічнаї спільноти, яка володіє новітніми методиками і технологіями не гірше, ніж у столичних клініках.
Брак розхідних матеріалів, стендів, штучних водіїв ритму серця, кадрове питання (протягом року 7 медичних працівників кардіодиспансеру знайшли роботу, що краще оплачується) значно гальмують успіхи кардіологів. Залишається надія на покращення фінансування обласної програми і обласні територіальні громади, які зрозумівши проблему, подбають про своїх земляків. Так, 3 райони (Берислав, Новотроїцьк, Гола Пристань) виділили кошти на закупівлю стендів. Протягом 2018 року за кошти обласного бюджету придбано 15 штучних водіїв ритму серця, за кошти держбюджету – 63.
Корисні посилання

























