На Херсонщині створять регіональний центр променевої терапії, який буде обслуговувати південні області України

23.04.2016 14:20:36
На Херсонщині створять  регіональний центр променевої терапії, який буде обслуговувати  південні області України

Херсонщина входить в число областей з найбільшою захворюваністю населення на онкологію. Про це сьогодні, 23 квітня, під час виїзного засідання Комітету з питань бюджету ВРУ повідомила головний лікар комунального закладу Херсонської обласної ради «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Ірина Сокур.

Враховуючи ці факти, є необхідність створення на Херсонщині регіонального центру променевої терапії на базі обласного онкодиспансеру.

Основною метою цього проекту є покращення надання спеціалізованої онкологічної медичної допомоги населенню областей півдня України.

«Онкологічні лікарні Херсонщини, Миколаївщини, Одещини та Запоріжжя оснащені кобальтовими апаратами для променевої терапії, які морально та фізично застарілі, не відповідають сучасним вимогам і потребують модернізації та переоснащення», – наголосила Ірина Сокур.

Також вона додала, що із зростанням кількості онкозахворюванних є значне навантаження на апарати. Цього року променеву терапію застосовували для лікування близько 1000 хворих.

«Апарати потребують щорічної заміни кобальту, що тягне за собою значні фінансові витрати. Також може відбутися радіаційна аварія, – підкреслила Ірина Сокур. – Херсонський онкодиспансер має новозбудований, сучасний радіологічний корпус, для будівництва якого було витрачено понад 35 млн грн з держбюджету, який готовий до установки нового обладнання».

Встановлення нового обладнання дасть змогу надавати якісне лікування мешканцям південних областей. Проект передбачає закупівлю обладнання на суму 134 млн грн з державного бюджету і 14 млн грн з обласного.

Планується у 2016 році виділення 92 млн грн з держбюджету та 10 млн грн – з обласного. У 2017 році – 41 млн грн – з державного, і близько 4 млн грн з обласного.

«Сподіваюсь, що ви звернете увагу на цю проблему медичної галузі Херсонщини. Прошу підтримку бюджетного комітету», – підсумувала Ірина Сокур.

У свою чергу народний депутат України Андрій Гордєєв звернувся до Ірини Сокур з проханням звернути увагу на правильність розробки проектної документацію  з подальшою передачею його на розгляд Комітету з питань бюджету.

Корисні посилання