На засіданні колегії Каховської райдержадміністрації розглянуто ряд важливих питань

29.09.2016 09:01:18
На засіданні колегії Каховської райдержадміністрації розглянуто ряд важливих питань

28 вересня в залі засідань районного будинку культури відбулося  чергове засідання колегії під керівництвом голови районної державної адміністрації валерія Салтикова в якому взяв участь голова районної ради Тетяна Тертична.

На засіданні були присутні керівники районних служб, установ, організацій, структурних підрозділів райдержадміністрації, голови сільських рад, представники місцевої преси..

Засідання розпочалося із приємної миті нагородження. Валерій Салтиков і Тетяна Тертична вручили керівнику фермерського господарства «Алтанал» Олександру Червоному подяку голови Херсонської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, професіоналізм та з нагоди 25-річчя незалежності України.

Про стан забезпечення  обслуговуванням громадян, які потребують надання соціальних послуг; про готовність готовність господарського комплексу району до роботи в наступному опалювальному сезоні 2016 – 2017 року; про роботу виконкому Кам’янської сільської ради по виконанню делегованих повноважень органів виконавчої влади згідно із Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”- це перелік питань, що стали предметом розгляду засідання колегії  райдержадміністрації.

Доповідаючи по першому питанню начальник управління соціального захисту населення РДА Юлія Ільїна  зазначила, що сьогодні особливої гостроти набула проблема надання різних видів соціальних послуг вразливим верстам населення. На сьогодні соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам  району забезпечує районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), який надає  послуги пенсіонерам, інвалідам, одиноким  непрацездатним   громадянам і є  провідним виконавцем соціальної  політики  держави в питанні соціального захисту малозабезпечених верств  населення. Доповідач детально зупинилася на функціях відділень терцентру та визначила коло проблемних питань, наголосивши на тому, що якість  надання  соціальних  послуг залежить  не  тільки  від  соціального   робітника, але  й  від розвитку  соціальної інфраструктури  по  селам району, наявності транспортного сполучення.  В своїй роботі терцентр  плідно співпрацює   із районною  організацією  Товариства  Червоного Хреста, районною  організацією  ветеранів, благодійними  організаціями, учнівським  волонтерським  рухом.

За словами доповідача проблемними питаннями для  терцентру є: часткове оновлення матеріально-технічної бази; відсутність бажаючих працювати соціальними робітниками в малих населених пунктах у відділенні соціальної допомоги вдома на низьку заробітну плату. Всі ці проблеми впливають як на якість надання послуг так і на незабезпеченість кадрами.

          Доповідаючи про загальний рівень готовність до опалювального сезону об’єктів житлово-комунального господарства, установ соціально-бюджетної сфери, організацій усіх форм власності та житлового комплексу Сергій Шевченко окреслив коло виконаних підготовчих робіт та низку проблемних питань, які потребують негайного вирішення. Сергій Олександрович зазначив, що стан підготовки господарського комплексу знаходиться на постійному контролі. Дане питання неодноразово  розглядалося на засіданнях профільної комісії, на засіданнях районної постійної комісії ТЕБ та НС, та  щотижневих апаратних нарадах з головою районної державної адміністрації.  За результатами проведеної роботи складені відповідні звіти щодо основних напрямків діяльності господарського комплексу району по галузях.

Окрім цього Сергій Шевченко доповів про стан готовності комунальних доріг, агропромислового комплексу.

Проаналізувавши виконання заходів із підготовки  сільських комунальних господарств, господарського комплексу, соціальної сфери та підприємств усіх форм власності незалежно від підпорядкування до сталої роботи в осінньо-зимовий період 2016 – 2017 року  їх готовність  визнано задовільною. Проектом розпорядження було визначено першочергові завдання та терміни усунення зазначених недоліків для керівників бюджетних установ та організацій.

Про роботу виконкому Кам’янської сільської ради по виконанню делегованих повноважень поінформувала керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Васильєва. «Робота апарату  виконкому сільської ради з питань організаційної діяльності відповідає вимогам чинного законодавством.  Однак, робота зі зверненнями громадян, з питань діловодства, виконавської дисципліни та  контрольної діяльності потребує покращення.»- наголосила Тетяна Вікторівна.

Підсумовуючи доповідь було зазначено, що за результатами перевірки виконком сільської ради в цілому на належному рівні виконує делеговані повноваження органів виконавчої влади. Зауваження  та недоліки у роботі, виявлені під час перевірки, окреслені у проекті розпорядження з даного питання та визначенні терміни щодо їх усунення.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Ірина Єремейчук, детально охарактеризувала виконання повноважень в галузі бюджету і фінансів. Зазначивши, що дохідна частина загального фонду сільського бюджету на 2016 рік затверджена в обсязі 1 320,7 тис.грн., в результаті перевиконання планових показників планові призначення збільшені на 300,6 тис.грн. Але сільською радою  незабезпечено виконання  взятих зобов’язань звітного періоду по залученню єдиного податку та державного мита до  загального фонду сільського бюджету, в результаті чого недоотримано  30,2 тис.грн. єдиного податку та 0,4 тис.грн. державного мита.

До слова також було запрошено голову сільської ради Аллу Федай, яка повідомила про те, що сільською радою вживаються заходи по усуненню зазначених недоліків та максимального вирішення проблем.  «Проблеми існують, але й є бажання працювати на благо громади. Робота місцевої влади направлена на врегулювання проблем,  створення гідних умов проживання громадян та  покращення загального рівню їх життя.

Від керівництва району голова громади отримала поради та побажання щодо покращення роботи органів місцевого самоврядування. За результатами перевірки членами колегії було прийнято рішення визнати роботу виконкому задовільною.

На засіданні було заслухано інформацію про необхідність згідно чинного законодавства передачі повноважень щодо видачі свідоцтв про право власності від райдержадміністрації до органів місцевого самоврядування .З цього питання інформував головний спеціаліст сектору економічного розвитку і торгівлі РДА Ткаченко Олег.

По всіх питаннях, винесених на розгляд колегії, прийняті рішення та видані відповідні розпорядження. Керуючий засіданням рекомендував виконавцям визначеним у відповідних рішеннях  активно взятися до їх реалізації.

Корисні посилання