«Нам вдалося змінити принципи підготовки сержантського і старшинського складу та наблизити їх до стандартів НАТО» – генерал армії України Віктор Муженко

16.12.2017 08:02:22
«Нам вдалося змінити принципи підготовки сержантського і старшинського складу та наблизити їх до стандартів НАТО» – генерал армії України Віктор Муженко

На цьому начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко наголосив під час V всеармійських зборів сержантського і старшинського складу, які відбулися на Київщині.

– Цього року за допомогою інструкторів країн-членів НАТО на території України було підготовлено 422 сержанти Збройних Сил України на різних курсах підготовки. Зокрема, на курсах мовної підготовки навчався 81 сержант, – поінформував генерал армії України Віктор Муженко.

Окрім цього, в навчальних закладах країн-членів НАТО здобули підготовку 48 представників сержантського і старшинського складу ЗС України. Цю роботу буде продовжено і наступного року. Зокрема, уже сплановано навчання сержантів у військових вишах збройних сил Литви, Польщі, Німеччини, Швейцарії та Сполучених Штатів Америки.

Наразі триває оновлення структур професійного сержантського складу в органах військового управління та навчальних центрах ЗС України. З цією метою опрацьовано Дорожню карту заміщення первинних посад офіцерського складу посадами сержантського і старшинського. До структури командувань видів і родів військ введено відділи та групи по роботі з сержантським (старшинським) складом.

Учасники зборів також розглянули питання підвищення соціальних стандартів військової служби, зокрема, щодо приведення рівня грошового забезпечення у відповідність до обсягів посадових обов’язків сержантів.

– У розробленому проекті наказу Міністерства оборони Украйни, який повинен набути чинності наступного року, передбачено абсолютно новий підхід до визначення рівня грошового забезпечення військовослужбовцям сержантського та старшинського складу ЗС України. Так, кількість тарифних розрядів за основними типовими сержантськими та старшинськими посадами збільшено до 25, що дозволить дієво мотивувати сержантів на тривале продовження служби та професійно керувати кар’єрою у сержантському корпусі, – зауважив генерал армії України Віктор Муженко.

Також передбачається впровадження нових елементів системи підготовки сержантів шляхом введення нових курсів навчання для заміни посад офіцерів та курсів підвищення кваліфікації, у тому числі, інструкторів навчальних центрів. У 197 Центрі підготовки сержантського складу передбачено розгортання курсів лідерства. Велика увага приділяється мовній підготовці та нарощуванню тренінгів з питань сумісності у спільних діях з первинними підрозділами армій країн НАТО. Зазначені заходи передбачено у Державній програмі реформування ЗС України до 2020 року та Стратегічному оборонному бюлетені.

– На сьогодні найбільш актуальними є покращення стандартів соціального захисту сержантського та старшинського складу, перш за все, з питань житлового забезпечення, оптимізація співвідношення посад рядового, сержантського і офіцерського складу, а також внесення змін до нормативно-правових актів щодо нарощування обсягів посадових завдань та функцій. Це дозволить підняти професійний статус сержанта у військах та покращити якість управлінської діяльності, – підсумував генерал армії України Віктор Муженко.

За інформацією офіційного веб-сайту Міністерства оборони України

Корисні посилання