Науково доведено ефективність усіх вакцин, які є в Україні - головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич

05.08.2021 12:40:30
Науково доведено ефективність усіх вакцин, які є в Україні - головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич

Питання безпечності щеплень обговорили на прес-конференції щодо вакцинальної кампанії проти COVID-19 та епідеміологічної ситуації на Херсонщині.

Станом на сьогодні в Херсонській області в наявності є майже 100 тисяч доз вакцин 4 найменувань:  Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech, AstraZeneca (Covishield, SKBio) та Moderna. Усі вони відповідають стандартам безпеки та ефективності, адже схвалені для використання ВООЗ, пройшли суворі тести та клінічні випробування. 

Також на Херсонщині для комфортного щеплення проти COVID-19 працює понад 90 пунктів щеплень, 11 мобільних бригад та 10 центрів масової вакцинації. 

Головний державний санітарний лікар Херсонської області підкреслив: "Медична система та влада надали можливість вакцинуватися. Є достатня кількість вакцин та достатньо широка мережа для того, щоб проводити вакцинальну кампанію. Зараз справа за населенням".

Крім того, Юрій Ромаскевич зазначив, що в Україні розпочалася вакцинація осіб старше 12 років. Щеплення відбуватиметься за трьох умов:

  • персональна згода батьків;
  • дитина виїжджає за кордон або в червону/ помаранчеву зону карантину;
  • дитина має певне хронічне захворювання і входить до групи ризику важкого пребігу COVID-19.Корисні посилання