Науково-практичний семінар «Міждисциплінарний підхід до терапії внутрішніх хвороб»

11.09.2019 09:18:49
Науково-практичний семінар «Міждисциплінарний підхід до терапії внутрішніх хвороб»

11 вересня в конференц-залі Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є. Є. Карабелеша відбувся науково-практичний семінар «Міждисциплінарний підхід до терапії внутрішніх хвороб». Сучасний формат заходу (телеміст) дав змогу лікарям загальної практики – сімейної медицини, терапевтам, педіатрам, кардіологам, гастроентерологам, пульмонологам та фахівцям інших спеціальностей одразу трьох обласних центрів (Херсона, Одеси, Миколаєва) прослухати курс лекцій провідних медичних спеціалістів України.

Відкрила захід Ніна Гойда, доктор медичних наук, професор кафедри управління охороною здоров’я НМАПО імені П. Л. Шупика: «Нашим семінарам скоро буде 10 років. Раніше це були переважно виїзні семінари, ми охоплювали всю територію України. Зараз семінари змінилися тим, що до команди лекторів входять не тільки фахівці академії післядипломної освіти, київських вузів та науково-дослідних інститутів, а й викладачі інших вузів та фахівці медичних закладів. Змінилася форма проведення, ми перейшли на дистанційні форми навчання. Досвід проведення семінарів стане в нагоді нам усім для того, щоб навчатися і отримувати відповідні документи на право лікарської діяльності».

Найщиріші вітання від херсонських лікарів організаторам і учасникам семінару передала у вітальному слові заступниця директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліна Бондарева: «Ми дуже вдячні за те, що вже багато років маємо можливість з вами спілкуватися, отримувати найсучасніші знання, які відповідають сучасним підходам і на основі доказової медицини. Сьогоднішні зміни в чинному законодавстві чітко зазначають, що в нас немає більше наказу про порядок атестації лікарів, але є наказ про порядок безперервної професійної освіти лікарів. Тому такі форми навчання дуже актуальні, дуже необхідні і зручні».

Наукова програма заходу складалася з 30 лекцій найрізноманітнішої тематики: лікування хворих на ГРВІ та терапія ішемії міокарду, фітотерапія доброякісної гіперплазії передміхурової залози і диференційна діагностика анемій, курортні гельмінтози та позалікарняна пневмонія тощо. Лектори – доктори медичних наук, професори Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Національного фармацевтичного університету, Дніпропетровської медичної академії, Харківської медичної академії післядипломної освіти та інших закладів.

По завершенню 8-годинного навчання всі учасники, що прослухали лекційний матеріал, отримали сертифікати МОЗ України та НМАПО ім. П. Л. Шупика (5 балів) та сертифікати EACCME (2 кредити ECMEC).

Корисні посилання