Небезпека відпрацьованих автомобільних шин на дитячих майданчиках

14.04.2021 07:17:22
Небезпека відпрацьованих автомобільних шин на дитячих майданчиках

Департамент захисту довкілля  разом з Державною екологічною інспекцією Південного округу (Запорізька та Херсонська області) виступає із ініціативою забрати з дитячих майданчиків та дворів житлового сектора відпрацьовані автомобільні шини.

Відпрацьовані шини несуть величезну шкоду здоров’ю дітей. Зараз дитячі майданчики, а то і пісочниці прийнято красиво обкладати пофарбованими в різні кольори покришками. Влітку, на спекотному сонці, фарба лопається, гума нагрівається, і всі канцерогени випаровуються … Уявляєте, якою отруйною гидотою дихають малюки?

Відповідно Закону України «Про відходи» відпрацьовані автомобільні покришки (ВАП) є відходами, які відносяться до четвертого класу небезпеки та потребують утилізації на спеціальних підприємствах. При довгому впливі на навколишнє середовище, вони завдають колосальної шкоди. До їх складу входять понад 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами, що згубно впливають на здоров’я людини викликаючи онкологічні захворювання. Найнебезпечніші серед них з онкологічною точки зору – N-нітрозаміни, які при розкладанні відпрацьованих шин виділяються в повітря.

Також при контакті з водою відбувається вимивання цілого ряду токсичних органічних сполук: метил феніл, етанон, азулен, бензотіазол, метілбензотіазол, діметілпропіл, метілбензамін, бутильований гідрокситолуол, діетилфталат, метилтіо, бензотіазол, дифениламин, дибутилфталат, фенантрен.

Все в наших руках! Пам’ятайте про це!

Корисні посилання