Неякісна питна вода – одна з причин інфекційних та неінфекційних хвороб

26.06.2019 10:46:57
Неякісна питна вода – одна з причин інфекційних та неінфекційних хвороб

Згідно з планом проведення консультацій із громадськістю 25 червня в Херсонській обласній державній адміністрації відбулося спільне засідання Громадської ради при ОДА із запрошеними зацікавленими представниками галузі охорони здоров’я. Одне з питань, які розглядалися, було присвячене важливому чиннику, що впливає на стан здоров’я населення – якості питної води.

 «18% захворюваності на хронічні неінфекційні захворювання і 42% інфекційних захворювань – це наслідки низької якості питної води. Але ні в центру громадського здоров’я, ні в Департаменту охорони здоров’я немає владних повноважень покращити ситуацію, наприклад, замінити труби водопровідної системи. За ці речі повинна штрафувати Держпродспоживслужба відповідні органи і тоді вони будуть працювати в цьому напрямку. Громадськість може контролювати Держпродспоживслужбу, адже має більше повноважень, ніж заклади охорони здоров’я», - зазначив головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич.

Завдання влади – мінімізувати вплив шкідливих для здоров’я факторів, впевнений директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко: «На сьогодні ми не можемо зробити так, щоб у нас були чисті водопровідні труби, вода без солей і домішок. Ми повинні чітко розуміти, яка кількість коштів для цього потрібна. Але установка фільтрів, забезпечення питною водою наших шкіл, дитячих садків, лікарень, підприємств харчування – це повноваження органів місцевої влади».

По завершенню обговорень голова громадської ради при ОДА Ірина Зоря ініціювала створення робочої групи для проведення громадської експертизи обласної цільової програми «Питна вода Херсонщини». Дана програма впроваджується з 2012 року, проте якість питної води в області залишається на тому ж рівні.

 

Корисні посилання