Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. 26-та річниця прийняття Конституції 

28.06.2022 09:39:17
Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. 26-та річниця прийняття Конституції 

Впродовж всього шляху становлення нашої держави українці вимушені виборювати своє право жити у вільній правовій державі. 26-ту річницю прийняття Конституції ми зустрічаємо в 125 день повномасштабного вторгнення росії. 

Для українців, як і для всіх громадян цивілізованих країн, Конституція – це не тільки про права та свободи, а й про обов’язки перед Україною. 

"Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України”, - Стаття 65 Конституції України. 

Зараз усі громадяни, як один, виконують свій прямий обов’язок щодня, щохвилини, щосекунди. Це звичайно наші Героїчні захисники, волонтери, медійники, рятувальники медики та багато інших, хто наближає нашу спільну перемогу над загарбником. 

Московія, як і століття тому, намагається безпощадно знищити українську державність. При цьому цинічно привласнюючи нашу історію та розповідаючи, що України як окремої держави ніколи не існувало. Ці абсурдні твердження розбиваються об історичні факти. 

Адже перша відома кодифікація права на українських землях відбулася за часів Давньої Русі і була зафіксована в “Руській Правді” (ХІ–ХІІ століття), укладеній Київським князем Ярославом Мудрим. Це найвизначніша пам’ятка давнього права, в якій відбито норми звичаєвого права, а також князівські нововведення

Український конституціоналізм має глибоке історичне коріння. Він розвинувся під впливом європейських країн. Основні ідеї - права та свободи людини, верховенство права та демократії. Ці засади формувалися протягом століть відповідно до національного характеру українців, способу життя, цінностей і суспільних відносин. 

Першою європейською конституцією в сучасному її розумінні правомірно вважають “Конституцію Пилипа Орлика”. Цей договір 1710 року, написаний під значним впливом ідей західноєвропейського парламентаризму.

Тож поки українці у XVIII столітті намагалися закласти основи суверенної, вільної та цивілізованої країни, в московії по-холопськи поклонялись царю. 

28 червня 1996 року о 9:18 ранку прийнято основний документ нашої країни - Конституцію України. Венеціанською комісією нашу Конституцію визнано найдемократичнішою в Європі. Особливо це стосується прав, свобод та обов’язків громадян, які повністю відповідають міжнародним стандартам у галузі конституційного права. 

У Конституції закріплено правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність, основні права і свободи українських громадян. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість, безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.



Корисні посилання