Новокаховчани вшанували героя

01.06.2016 15:56:56
Новокаховчани вшанували героя

В ніч з 28 на 29 травня, під час виконання бойового завдання в промзоні під Авдіївкою у віці 37 років загинув новокаховчанин Роман Миколайович Гавриленко. До Нової Каховки родина переїхала з міста Марганець. У нашому місті Роман навчався у ЗОШ №10, у 1997 році закінчив СПТУ №7 за спеціальністю «газоелектрозварювальник». Служив у ВМС у Севастополі інструктором з фізичної підготовки. У червні минулого року був призваний Новокаховським військкоматом до армії, де служив у 13-му батальйоні 58-ї мотопіхотної бригади.

31 травня у Новій Каховці за адресою, де проживав Роман Гавриленко, відбулося прощання із загиблим бійцем. Біля труни вишикувалася почесна варта бійців військової частини, що базується у Новій Каховці.  Підтримати родину і вклонитися загиблому прийшли заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан, представники міської влади на чолі з міським головою Володимиром Коваленком, представники військкомату,  члени Громадських організацій, зокрема «Біла стріла», «Ніхто, крім нас», представники ЗОШ №10 і Новокаховського електротехнічного ліцею, де навчався Роман, друзі, сусіди, мешканці міста, які навіть не знали бійця, але своїм обов’язком вважали провести його в останню дорогу. Панахиду за загиблим здійснили настоятель Свято-Миколаївського храму отець Миколай (Шуцький) та військовий капелан, отець Сергій (Чудинович). Після панахиди, звертаючись до присутніх, отець Сергій сказав: «Сьогодні у нас горе, бо загинув ще один із наших захисників, воїн української армії. Він переступив межу землі і неба. Його оплакує родина. А ми висловлюємо найщиріші слова співчуття і підтримку рідним та всій міській громаді».

До мешканців міста  звернувся міський голова В.Коваленко: «Військовий комісар повідомив трагічну звістку, коли відбувалася зустріч зі школярами. Коли вони дізналися про цю страшну новину – я бачив їх дорослі погляди, їх розуміння того, що у ще одну новокаховську родину прийшло горе – і це горе для всього міста. Безперечно, найважче нині батькам, брату, рідним. Перед світлою пам’яттю Романа обіцяю, що ми не залишимо вас наодинці з бідою. А для кожного з мешканців міста важливим буде пам’ятати цього молодого бійця, який віддав своє молоде життя за нашу країну».

Тимчасово виконуючий обов’язки заступника військового комісара в Херсонській області майор Олександр Федюнін повідомив, що минулий тиждень приніс багато горя в українські родини. Прийшло воно і в родини Херсонщини. За цей період загинули п’ятеро наших земляків. А загалом лише серед військовослужбовців ЗСУ загинуло 75 воїнів з Херсонщини. Лише третина з них були старші 40 років. А потім, звертаючись до батьків Романа Гавриленка, Олександр Федюнін сказав:«Завдяки таким, як Роман, на нашій землі не рвуться снаряди і не гинуть люди. Вічна пам’ять героям! Шановні Микола Григорович, Любов Семенівна, пробачте!».

Новокаховського воїна, Романа Миколайовича  Гавриленка, поховали зі всіма військовими почестями на міському кладовищі.

2

Корисні посилання