Обережно! Фальсифікований алкоголь

08.11.2016 10:46:54
Обережно! Фальсифікований алкоголь

В Україні станом на 16:00 4 листопада 2016 року зареєстровано 145 випадків отруєння фальсифікованим алкоголем, з них – 68 завершились летально. Найбільше постраждалих в Харківській області, де загальна кількість отруєнь вже  99 випадків, з них 52 особи померли.

З 7 жовтня по 7 листопада в лікувально-профілактичні заклади Херсонської області з діагнозом отруєння алкоголем (сурогатом алкоголю) було доставлено 23 особи. Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації тримає під постійним контролем факти отруєння алкоголем та його сурогатами мешканців області.

За смаком і запахом фальсифікований алкоголь нічим не відрізняється від справжнього. Смертельна доза метилового спирту, який міститься в фальсифікаті, складає від 30 до 100 грам.

Перші симптоми отруєння: головний біль, нудота і блювота. Також можуть з’явитися порушення зору – подвоєння в очах, нечіткість зорового сприйняття і, навіть, сліпота.

Попри ствердження, що від отруєння сурогатом рятує звичайний етиловий спирт, лікарі категорично не рекомендують займатися самолікуванням. При перших ознаках отруєння слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Для попередження отруєнь не варто купувати алкоголь на ринках, в дрібних торгових мережах та через інтернет. Та й взагалі, навіть справжній алкоголь шкодить здоров’ю, краще обмежити його вживання до мінімуму та поберегти власне здоров’я.

 

 

Корисні посилання