Обговорили шляхи відновлення роботи Скадовського морського порту

13.08.2019 17:45:26
Обговорили шляхи відновлення роботи Скадовського морського порту

13 серпня голова обласної державної адміністрації Юрій Гусєв провів нараду з керівництвом філії Скадовського ДП Адміністрації морських портів України, компанії «Віндкрафт Україна» та керівництвом Скадовської міської ради щодо шляхів визначення відновлення роботи та розвитку морського порту.

​​​​​
 «Є два шляхи відновлення роботи порту: започаткування роботи паромної переправи сполученням Скадовськ – Зонгулдак (Туреччина) або ж залучення інвесторів, які вкладатимуть кошти у порт і паралельно здійснюватимуть власну діяльність», - окреслив можливі варіанти до обговорення Юрій Гусєв.


Юридичний консультант компанії «Віндкрафт Україна» Юрій Стельмашенко звернув увагу, що підприємство планує інвестувати в днопоглиблення та будівництво причалу, щоб згодом доставляти більш важкі елементи вітряків. Крім того, компанія відпрацьовує питання можливого товаропотоку через Скадовський морський порт.


Разом з тим, в. о. голови Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс, який перебував на телефонному зв`язку під час наради, звернув увагу, що здійснювати днопоглиблення буде доречним тільки впевнившись у тому, що судна дійсно регулярно заходитимуть у порт.
Та основним питанням до вирішення є оформлення відповідних документів й отримання кадастрового номеру на землю під будівництво причалу на території порту. Наразі питання вивчається з урахуванням всіх особливостей відповідної законодавчої бази.


Підсумовуючи обговорене, Юрій Гусєв резюмував:
«Є декілька варіантів залучення інвестицій у порт: концесія, державно-приватне партнерство, спільна діяльність чи оренда. Тільки завдяки одному з таких шляхів зможемо запустити процес відновлення Скадовського морського порту вже за шість місяців».Корисні посилання