Обласна влада розглядає три ймовірні причини масового мору риби у Дніпрі

06.11.2019 11:08:57
Обласна влада розглядає три ймовірні причини масового мору риби у Дніпрі

Про це повідомив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв.
За його словами, перша причина загибелі 2 мільйонів особин риби зумовлена впливом явища природного характеру – збільшенням рівня хімічних сполук у водоймі.
Друга пов’язана власне з функціонуванням кар’єру Херсонського морського торговельного порту. Висновок щодо впливу на довкілля, як повідомив очільник Херсонщини, підприємство не отримало, а представників відповідних комісій до роботи не допустило.
І третя причина може полягати у викиді пестицидів, зокрема, внаслідок диверсії.

У свою чергу завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрного університету, кандидат біологічних наук Павло Кутіщев більш схильний до припущення, що мор риби є наслідком сукупності природних факторів.
«За результатами попередніх досліджень можна стверджувати: основним токсином, який вплинув на рибу, є аміак, – висловився він. – А рівень сірководню, за даними трьох лабораторій, не перевищив критичної позначки. Разом із низьким рівнем кисню, підвищенням температури водойми, цвітінням води та обмілінням це спрацювало на прискорення дії токсичних речовин. Причому подібна ситуація спостерігається по всій Україні».

За фактом того, що відбулося, Нацполіція порушила кримінальну справу. Юрій Гусєв закликав усіх, хто має будь-яку інформацію, надати її слідству або членам робочої групи, створеної за результатами засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації.
«Зараз ми вживаємо всіх можливих заходів задля відновлення риби у нижньому Дніпрі, унеможливлення повторення ситуації в майбутньому та недопущення потрапляння у продаж риби з кар’єру», – запевнив голова ОДА.Корисні посилання