- Головна
- ОДА інформує
- Департамент здоров’я
- Обласне показове тренувальне навчання з локалізації осередку холери
Обласне показове тренувальне навчання з локалізації осередку холери
24.11.2019 21:46:35Ситуація із холери в світі залишається напруженою. Згідно даних ВООЗ у світі щороку реєструється 3-5 млн. випадків холери, із них 100-120 тис. летальних. Основна маса захворювань реєструється на Африканському континенті.
Херсонська область має міжнародні зв’язки з багатьма країнами світу, в тому числі і з неблагополучними з холери, а тому існує реальна можливість заносу холери на територію області.
Для підготовки медичних працівників області до роботи у вогнищі холери 21 листопада в конференц-залі Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є. Є. Карабелеша пройшло обласне показове тренувальне навчання з локалізації осередку холери. Для участі в ньому зібралися заступники головних лікарів з медичної допомоги, лікарі-інфекціоністи, епідеміологи, фахівці по дезинфекції.
«Сьогоднішня зустріч дасть можливість нам з вами незалежно від нових організаційно-правових норм правильно відреагувати на випадок холери, вжити відповідних заходів для того, щоб далі не поширити це захворювання і надати якісну кваліфіковану медичну допомогу хворому», - розкрила мету заходу заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева.
Про клінічні прояви холери говорила Олена Тимошенко, заступник головного лікаря обласної інфекційної лікарні ім. Горбачевського. Інкубаційний період холери складає від 5 годин до 5 днів. Захворювання починається із загальної слабкості, підвищення температури, рвоти і діареї. Симптоми подібні до гастроентероколіту.
Відеопрезентацію дій під час виявлення хворого з холерою представив завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Фядін. На екрані був показаний детальний алгортим допомоги хворому з легким, середнім і важким перебігом холери, розглянуто варіанти самостійного звернення до лікаря, виклик сімейного лікаря та бригади екстреної допомоги до дому. Особливу увагу було звернуто на правила дезинфекції одягу медичного персоналу та приміщень.
Навчальне відео було створене за ініціативи обласного лабораторного центру і за сприяння обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, обласної інфекційної лікарні ім. Горбачевського, ХМКЛ ім. Лучанського і Голопристанської ЦРЛ.
За словами Олександра Фядіна, випадків захворювання на холеру не зафіксовано, але вібріони захворювання є у воді. Із 39 точок відбору проб води із довкілля в області відібрано 610 проб, із яких виділено 343 культури холерного вібріону, що склало 56,2%. При цьому більшість позитивних проб виявлено в річковій воді, а у стоках інфекційних відділень холерний вібріон відсутній.