Облдержадміністрації продовжує роботу над відновленням українського мовлення на півдні Херсонщини та частині Криму

12.04.2016 11:24:01
Облдержадміністрації продовжує роботу над відновленням українського мовлення на півдні Херсонщини та частині Криму

Під час засідання за «круглим столом» на тему «Інформаційна безпека та протидії інформаційній агресії», яке пройшло 11 квітня в облдержадміністрації за участю радника Міністра інформаційної політики з питань Криму Еміне Джеппар, обговорили питання відновлення українського мовлення на частині території Херсонщини та Криму.

Як розповіла директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Ольга Савенко, яка входить до складу робочої групи з розвитку телерадіомовлення в південних районах Херсонської області та на території тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополь, на території Херсонщини, а саме у Генічеському районі, будуватимуть нову вежу висотою 150 м, з якої буде здійснюватися мовлення на нових частотах. Зараз триває робота з пошуку земельної ділянки для будівництва нової вежі, розглядаються декілька варіантів.

Крім того, у смт Чаплинка буде встановлено новий передавач потужністю 5 КВт замість передавача, потужність якого100 Вт, та з якого буде забезпечуватися покриття українським телемовленням території області, прилеглій до АР Крим.

«Звичайно, на шляху до цього існує дуже багато перешкод. Наприклад, щоб змінити передавач, потрібно внести зміни до ліцензії, яка дає право на мовлення на відповідній частоті. У нашому випадку – це філія НТКУ «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія», програми якої буде можливо транслювати на більш потужному сигналі», – зазначила Ольга Савенко.

Також вона додала, що робота облдержадміністрації в цьому напрямку триває. Направлено листи до Мінінфорполітики України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Національної телекомпанії Україна з проханням сприяти та розглянути можливість внести зміни до ліцензії.

Корисні посилання