Облдержадміністрація уклала Угоду про співробітництво з провінцією Мерсін (Туреччина)

10.02.2016 13:17:53
Облдержадміністрація уклала Угоду про співробітництво  з провінцією Мерсін (Туреччина)

З метою розширення та поглиблення довгострокового співробітництво в галузі економіки, торгівлі, логістики, сільського господарства, розвитку транспортної інфраструктури між Херсонською обласною державною адміністрацією та Адміністрацією провінцією Мерсін (Туреччина) сьогодні, 10 лютого, укладено Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво.

Сторони розвиватимуть співробітництво у галузях транспорту і торгівлі, сільського господарства, промисловості, паливно-енергетичного комплексу, науково-технічній, інноваційній, освіти та охорони здоров’я, культури і мистецтв, туризму та спорту, екології та раціонального використання природних ресурсів.

Зустріч розпочалася з презентації економічно привабливих для інвесторів сфер діяльності області – туризму, аграрного сектору. Крім того, гостям розповіли про культурні заходи, які проводяться в регіоні.

IMG_0501

«У нас одна мета, ми прагнемо до співпраці, і ми чітко розуміємо, до чого нам потрібно йти – до економічного розвитку», – зазначила перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова.

IMG_0537

У свою чергу делегація з Мерсіну продемонструвала присутнім на зустрічі презентацію про свій регіон та розповіла цікаві факти про устрій регіону, економіку та туристичну галузь.

IMG_0606

«Ці відносини, які ми хочемо розпочали, я сподіваюсь будуть продовжуватися. Ми готові поділитися досвідом та надати допомогу та підтримку. Всі сфери дуже цікаві для бізнесу і інвестицій, – наголосив Бурханеттін Коджамаз, мер м. Мерсін. – Турецькими підприємцям ми розповімо про Херсонщину та її потенціал».
Мер м. Мерсін звернув увагу на те, що на зустрічі присутні депутати міської ради Мерсіну, президент партії націоналістичного руху Турецької республіки в м. Мерсін та начальник відділу культури та соціальних відносин. Така поважна делегація свідчить про те, що провінція Мерсін має серйозні наміри на співпрацю.

«Сподіваюсь що підписана угода принесе результат», – додав Бурханеттін Коджамаз.

По закінченню делегацію з Мерсіну піснями привітали студенти Херсонського училища культури.

IMG_0644

Нагадаємо, 13 листопада 2015 року делегація від Херсонщини на чолі із першим заступником голови облдержадміністрації Валентиною Січовою відвідали із робочим візитом провінцію Мерсін, де між Адміністрацією провінції Мерсін та керівництвом Херсонської області було підписано Протокол про наміри розширити та поглибити співробітництво.

Туреччина на сьогодні є найбільшим партнером Херсонської області за показниками січня-листопада 2015 року – зовнішньоторговельний обіг Херсонщини з Турецькою Республікою за цей час склав 64,4 млн дол. і є найбільшим показником в порівнянні з іншими країнами.

За 11 місяців 2015 року Херсонщина експортувала до Туреччини товарів на суму 48,3 млн дол., що складає 22,1% від загального обсягу експорту області, і цей показник є на 16% більшим, в порівнянні з цим періодом за 2014 рік. Імпорт навпаки, в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року – зменшився на 33,4%, і становить 16,1 млн. дол.

Окрім цього, Туреччина є найбільшим інвестором Херсонщини. Так, в область інвестовано 4, 1 млн дол., з яких найбільше інвестицій надходило до переробної промисловості – 2,9 млн. дол. Також Туреччина інвестувала у сільськогосподарську галузь, ремонт транспортних засобів та торгівлю.

Корисні посилання