Освітнiй округ – ефективна модель організації освіти

10.09.2013 17:29:00

Висока якість надання освітянських послуг на селі неможлива без створення освітніх округів – реального шляху до створення рівних можливостей для навчанняУ районі забезпечено проведення заходів щодо реалізаці нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України», основних завдань, визначених Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року та направлених на підвищення якості і конкурентоздатності освіти.

Висока якість надання освітянських послуг на селі неможлива без створення освітніх округів – реального шляху до створення рівних можливостей для навчання, виховання та розвитку, відповідно індивідуальним запитам учнів.

Згідно з розпорядженням голови Скадовської районної державної адміністрації від 18 січня 2013 року № 15 «Про створення освітнього округу» з 1 вересня 2013 року розпочав своє функціонування Радгоспненський освітній округ, метою якого є  створення ефективної освітньої системи, здатної надавати якісні освітні послуги, передбачені законодавством України

Опорним закладом округу визначено Радгоспненську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Суб’єктами округу є Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, діти шкільного віку сіл Дарівка, Грушівка, Зелене. Всього освітнім округом охоплений 241 учень.

Правовідносини між суб’єктами округу регулюються договором про спільну освітню діяльність.

З метою ефективного управління та координації діяльності створеного навчально-виховного об’єднання створена рада округу у складі директорів та вчителів початкових класів.

Робочий навчальний план Радгоспненського освітнього округу враховує основні вимоги законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», наказу Міністерства освіти і науки України № 267 «Про затвердження примірного положення про освітній округ» і спрямований на реалізацію освітніх потреб особистості.

На базі Радгоспненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проводяться уроки з хімії, біології для учнів 7,8 класів Миколаївської ЗОШ І-ІІ ст. Уроки проводять досвідчені вчителі-фахівці базової школи. Враховуючи інтереси та запити учнів, у навчальний процес введено 8 курсів за вибором, 4 факультативів.

Залучаються учні 4-11-х класів до роботи в 8 гуртках гуманітарного, природничого, математичного та спортивного напрямків. І це матиме позитивні наслідки. Адже участь в роботі курсів за вибором, міжшкільних факультативів, гуртків дає можливість учням підвищувати рівень знань з різних предметів, розвивати свої здібності та нахили.

Зручний режим функціонування освітнього округу забезпечено завдяки шкільному автобусу, який надійшов до початку навчального року у рамках реалізації Державної програми «Шкільний автобус» та завдяки особистої підтримки голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Костяка. Підвезенням на навчання до опорного закладу округу охоплено 67 дітей.

Корисні посилання