Об’єднання територіальних громад має бути добровільним

18.04.2016 10:44:57
Об’єднання територіальних громад має бути добровільним

14 квітня 2016 року при голові Каланчацької районної державної адміністрації відбулася нарада за участю начальника управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, депутата Херсонської обласної ради                 Євгена Криницького, виконавчого директора Херсонського регіонального відділення асоціації міст України Лариси Оленковської, голови районної ради Ігоря Замми, сільських та селищних голів району, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації.

Під час зустрічі було обговорено питання:

  1. Про добровільне об’єднання територіальних громад.
  2. Про роботу з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Голова районної державної адміністрації Ганна Загорулько у своєму виступі окреслила основні принципи розбудови місцевого самоврядування, як системної трансформації, що повинна мати комплексний характер та зробила наголос, що об’єднання територіальних громад має бути добровільним. На думку                     Ганни Загорулько, необхідно закласти фінансові та економічні механізми для розвитку територіальних громад, зберегти за громадами повноваження та ресурси.

Виконавчий директор Херсонського регіонального відділення асоціації міст України Лариса Оленковська зосередила увагу присутніх на трьох основних принципах побудови місцевого самоврядування: самостійності, як співіснування рівноправних суб’єктів, чітко окреслених повноважень, які не дублюються та самозабезпеченні (фінансове, кадрове, тощо). Вона також наголосила на необхідності проведення якісної просвітницької роботи серед населення з питань самоврядування та побудови самодостатніх громад.

«Процес децентралізації покликаний надати територіальним громадам широкі права, аби мешканець кожного села отримав право самостійно обирати керівника власної території та депутатський корпус. На сьогодні іншої альтернативи, ніж передати усю повноту влади місцевим спроможним громадам, немає. Ці громади, отримавши необхідний ресурс та повноваження, спроможні взяти на себе реальну відповідальність за розвиток власних територій», – наголосив Євген Криницький.

За результатами обговорення, з урахуванням усіх пропозицій, було прийнято рішення щодо реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в районі.

На сьогоднішній день із 12 рад у дві громади готові об’єднатися 10.

Ініціатором першої громади є Каланчацька селищна рада, до якої готові увійти: Новопавлівська, Привільська, Роздольненська, Гаврилівська, Новокиївська, Олександрівська сільські ради Каланчацького району.

Ініціатор другої – Мирненська селищна рада, до якої виявили бажання приєднатися Червоночабанська та Новоолександрівська сільські ради.

Залишається не вирішеним питання щодо Олексіївської (слухання з даного приводу не проводились) та Хорлівської сільських рад (територіальна громада не згодна на об’єднання з будь-якою іншою).

Підбиваючи підсумки, Ганна Загорулько зазначила, що процес децентралізації державної влади вже йде. Всім громадам необхідно до нього активно долучатися. Вона також порекомендувала присутнім проводити на місцях інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо ефективності та доцільності запропонованих Урядом та Верховною Радою України реформ місцевого самоврядування, децентралізації влади.

З питання організації роботи з сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах виступила директор районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Наталія Хмельницька.

Вона акцентувала увагу присутніх на необхідності дотримання вимог визначених постановами Кабінету Міністрів України:

– «Про Порядок взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах» (постанова КМУ від 21 листопада 2013 року № 895);

– «Про Порядок виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)» (постанова КМУ від 21 листопада 2013 року № 896)».

Виконання завдань, визначених даними нормативно-правовими актами можливе лише при наявності на території відповідної сільської, селищної ради фахівця із соціальної роботи, адже спеціалісти районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді не завжди мають змогу виїхати за місцем проживання сім’ї, що опинилася у складних життєвих обставинах. Враховуючи викладене,            Наталія Хмельницька запропонувала переглянути бюджети рад та вирішити питання виділення коштів до районного бюджету на введення та утримання відповідних посад працівників соціальної роботи.

Корисні посилання