Одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» при народженні дитини

04.10.2018 12:36:14
Одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» при народженні дитини

З 01 вересня 2018 року вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року №512 якою затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

В Нововоронцовському районі станом на 03 жовтня 2018 року отримали 4 сім’ї при народженні дитини набір із 30 речей для новонароджених. До набору входять, зокрема: підгузки (не менше 94 штук в упаковці), вологі серветки (не менше 56 штук в упаковці), ситцеві пелюшки (розмір 80 x 95 см), фланелева, муслінова, а також багаторазова вологостійка пелюшки (розмір 60 х 80 см), дві шапочки, боді з коротким рукавом та боді з довгим рукавом, штани-повзунки, «чоловічки» з довгим рукавом та штанцями, шкарпетки. Також «пакунок малюка» включає: термометр для води; термометр для тіла електронний, з гумовим наконечником; ножиці манікюрні дитячі; прокладки для лактації (не менше 60 штук), ковдра тепла/демісезонна та плед-ковдра; матрац для колиски; рушник махровий для купання з кутком; іграшка-брязкальце; крем та рідке мило-шампунь дитяче. Весь комплект упакований в коробку-колиску з міцного картону. Такий пакунок надаватиметься кожній родині при виписці з пологового будинку.

Одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» – набір необхідних речей для новонародженої дитини. Право на отримання допомоги «пакунок малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Допомога «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною натуральною допомогою сім’ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька – родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини. Видача отримувачу допомоги «пакунок малюка» проводиться у пологовому будинку. Допомога «пакунок малюка» видається отримувачам допомоги під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку. Отримувачі допомоги «пакунок малюка» можуть відмовитися від її отримання на підставі особистої письмової заяви.

Якщо на день виписки новонародженої дитини у пологовому будинку була відсутня допомога «пакунок малюка», управління соціального захисту населення на підставі заяви отримувача допомоги «пакунок малюка» звертається до обласного структурного підрозділу соціального захисту населення для забезпечення отримувача такою допомогою.    

Отримання допомоги «пакунок малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини. Вартість отриманої допомоги «пакунок малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Корисні посилання