Охорона материнства та дитинства – серед основних пріоритетів у роботі Скадовської місцевої влади

12.07.2013 23:30:00

У рамках виконання в районі Нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» та проведення тематичного тижня «Реалізація у регіоні однієї з нових соціальних ініціативи Президента України щодо розширення мережі центрів матері та дитини» 11 липня 2013 року у Скадовській районній державній адміністрації пройшло чергове засідання районної координаційної ради з питань охорони материнства та дитинства

У рамках виконання в районі Нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» та проведення тематичного тижня «Реалізація у регіоні однієї з нових соціальних ініціативи Президента України щодо розширення мережі центрів матері та дитини» 11 липня 2013 року у Скадовській районній державній адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Віталія Кулюка пройшло чергове засідання районної координаційної ради з питань охорони материнства та дитинства.
Зокрема, відкриваючи засідання Віталій Кулюк зазначив, що відповідно до основних напрямків соціальної політики щодо піклування держави про матерів з дітьми протягом 2013-2014 рр. має бути забезпечено розширення мережі соціальних центрів матері та дитини, вдосконалення роботи з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також наголосив на основних принципах функціонування Херсонського обласного Центру матері і дитини. На його базі відпрацьована модель профілактики раннього соціального сирітства та створення і функціонування таких закладів в інших областях. Сьогодні в Україні діє 14 таких центрів. Центр створений для тимчасового перебування у ньому вагітних жінок на 7-9 місяці вагітності та матерів із дітьми віком від народження до 18 місяців. Головна функція закладу – забезпечити виконання жінками, які опинилися у складних життєвих обставинах материнських обов’язків, збереження материнського інстинкту.
Соціальний центр матері та дитини розрахований на перебування 10 матерів з дітьми. У Центрі створено всі умови для їхнього проживання. Під час проживання у Центрі молодим матерям надається безоплатне житло та харчування, їх навчають догляду за дитиною. Молоді матері мають можливість продовжувати навчання, розпочати здобувати освіту, відвідувати професійні курси та одночасно дбати та виховувати свою дитину. Також, налагодження контактів із родичами та батьком дитини, отримання знань щодо власних прав і прав своєї дитини. Загальна кількість жінок, які перебували в закладі протягом І півріччя 2013 року – 20 осіб, зокрема, 6 вагітних жінок та 14 жінок з дітьми віком від народження до 18 місяців.
На засіданні координаційної ради, крім цього, було підведено підсумки відпочинку дітей у пришкільних таборах району, здійснено аналіз ходу оздоровчого сезону, обстеження та оздоровлення дітей шкільного віку.
У плані організації та проведення літнього відпочинку дітей було відмічено, що на ці цілі з районного бюджету було спрямовано 489,98 тис. грн, у тому числі 459,99 тис. грн – на організацію харчування та 29,99 тис. грн на підвезення дітей до моря.
Реалізуючи Нові соціальні ініціативи Президента України «Діти – майбутнє України» та з метою підвищення уваги щодо розвитку та оздоровлення обдарованих дітей під час роботи пришкільних таборів відпочинку в місті Скадовську було організовано загони (табори) певного напрямку: в Скадовській гімназії – іноземної мови (26 учнів), в роботі їм допомагали волонтери із США; в Скадовській ЗОШ № 2 – працювали два загони еколого-натуралістичного напрямку (де 38 учнів підвищили свої знання щодо натуралістичної діяльності); в Скадовській ЗОШ № 3 функціонував табір інтелектуально-пізнавального напрямку (468 дітей). Таким чином здійснювався індивідуальний підхід до кожної дитини, що дало можливість більш якісно спланувати відпочинок дітей.
За результатами роботи координаційної ради були прийняті конструктивні рішення для посилення роботи з метою підвищення показників охоплення дітей району послугами з оздоровлення та відпочинку та надані відповідні доручення керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації та районних служб.
Довідка
Станом на 11 липня 2013 року у районі відкрилось 24 заклади оздоровлення та 20 пришкільних закладів відпочинку, у яких перебувало 3081 дітей. За направленнями комунального закладу «Скадовська центральна районна лікарня» оздоровилися 62 дитини, по путівках Фонду соціального страхування – 16, за межами регіону оздоровленні 7 дітей. Загальна ж чисельність пільгових категорій дітей, які фактично охоплені послугами оздоровлення (по пільговим путівкам) становить 102 дитини.

Корисні посилання