Коментар до статті «В Новій Каховці відмовляються від української мови викладання», розміщеної 13 квітня на інтернет-сайті "Херсон онлайн"

27.04.2017 05:44:32

Перш за все, у м. Нова Каховка на даний час функціонує 1 школа з російською мовою навчання: Новокаховська загальнооосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Новокаховської міської ради Херсонської області. При цьому зазначаємо, що мова навчання визначена не наведеною автором світлиною копії рішення виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 17 травня 1994 року, а власним Статутом. У поточному навчальному році в цій школі сформовано 23 класи, тоді як минулого року було 24 класи. Гімназія і спеціалізована школа № 8 здійснюють перехід на українську мову навчання. У гімназії цей процес триває 9-ий рік, російськомовними залишилися тільки 10 й 11 класи (таких у мережі 4), а україномовних класів - 21. Минулого року було 6 російськомовних і 18 україномовних класів. Спеціалізована школа № 8 розпочала перехід на українську мову навчання в поточному році: набрано україномовні перші класи. У жодному із загальноосвітніх навчальних закладів м. Нова Каховка, де навчання здійснюється державною мовою, не набрано класу з російською мовою навчання.

Стосовно вивчення російської мови як предмету позиція управління чітко визначена в наказі від 14 липня 2016 року № 209 «Про робочі навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2016/2017 навчального року», яким рекомендовано навчальні дисципліни в розрізі класів для формування варіативної складової робочих навчальних планів. Цим же наказом визначено, що основну увагу треба приділити вивченню української мови як державної, основ християнської етики і моралі, предмета «Захист Вітчизни», предметів природничо-математичного циклу, іноземних мов, сучасних комп’ютерних технологій, українознавства у 1-4 класах. Крім того, у школах з російською мовою навчання рекомендовано вивчати українською мовою предмети інваріантної складової «Історія України», «Географія України», «Захист Вітчизни» й заборонено вносити будь-які зміни інваріантної складової робочих навчальних планів, сформованої на державному рівні та обов'язкової для всіх навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форм власності. Така позиція управління залишиться незмінною й наступного навчального року.

Корисні посилання